امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر البرز:

راه‌اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مدارس بسیار مهم است

البرز – ابتکارآنلاین: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز گفت: یکی از کارهای مهمی که نیاز این روز جامعه است شناسایی آسیب‌های اجتماعی در حوزه مدارس است که در این زمینه احیا و راه اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مدارس بسیار مهم است.
کد خبر: 3756
زمان انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵ بعد از ظهر -
95 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – حجت الاسلام امید کولیوند در جلسه ستاد امر و به معروف و نهی از منکر استان البرز گفت: رسالت اصلی ستاد احیای دو فریضه الهی بزرگ فراموش شده است. در این راه نیازمند همراهی تمام دستگاه های استان و فعال سازی ظرفیت های مختلف هستیم. در این زمینه باید عرصه های مختلف مطالبه گری در استان فعال شود و افراد در زمینه های مختلف اموزش مطالبه گری ببینند. آموزش مطالبه گری در سطح مدارس، مساجد و محلات در حال انجام است.

 

وی اضافه کرد: باید گفتمان امر به معروف و نهی از منکر در استان احیا شود. در ادارات هم باید شوراهای امر به معروف و نهی از منکر فعال شود.

 

کولیوند تصریح کرد: طرح جامع عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر تدوین شده است. این طرح در ۱۱ عرصه تعریف شده و از دستگاه های دولتی آغاز می شود و وظایف هر دستگاه در این زمینه مشخص شده است. مرحله بعدی محله است و از ظرفیت های فرهنگی محلات برای توسعه امر به معروف و نهی از منکر استفاده می شود.

 

وی گفت: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ۱۲ اداره استان فعال شده است و در دو اداره کل این شورا در شهرستان ها هم تشکیل شده است. این شوراهای ۱۲ وظیفه اصلی دادند که شناسایی معروف ها و منکرهای مرتبط با آن اداره، حمایت مالی و معنوی از آمران به معروف و ناهیان منکر ادارات، تهیه و تدوین قوانین مربوط به امر به و نهی از منکر در دستگاه و ارائه گزارش به ستاد امر به معروف استان از مهمترین آنهاست.

 

وی در پایان تاکید کرد: یکی از کارهای مهمی که نیاز این روز جامعه است شناسایی آسیب های اجتماعی در حوزه مدارس است که در این زمینه احیا و راه اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مدارس بسیار مهم است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید