امروز دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳
فرماندار فیروزکوه:

محل مناسب برای احداث بنا در روستای سیل‌زده مزداران شناسایی شد

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: بر اساس گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محل های مناسب برای احداث بنا و اسکان سیل زدگان در سطح روستا شناسایی شده و اقدامات لازم برای اسکان در روستا و شهرستان در دست انجام است.
کد خبر: 3973
زمان انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹ قبل از ظهر -
75 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد حیدری منش شامگاه شنبه در حاشیه برگزاری نشست رسیدگی به مشکلات روستاهای سیل زده شهرستان فیروزکوه به ویژه روستای مزداران به خبرنگاران گفت: بخش مطالعات بنیاد مسکن تحقیقات کاملی برای ساخت واحدهای جدید انجام داده و علاوه بر آن با هماهنگی آب منطقه‌ای بارش‌های یک هزار ساله و مسیرهای سیل گیر به وسیله نرم افزار بررسی شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به بحرانی که در ابتدای سیل به وجود آمد چندین نفر از اهالی در روستاهای اطراف و شهرستان اسکان داده شدند، اسکان موقت کانکس هم در اختیار چند نفر از اهالی قرار گرفت و بقیه اهالی هم در نقاط دیگری که ظرفیت داشتند اسکان یافتند.

 

این مسئول با بیان اینکه آوار برداری در بیشتر نقاط روستای مزداران انجام شده است، خاطرنشان کرد: آوار برداری محل هایی که کاملا باید تخریب شود باقی مانده که همزمان با ساخت آواربرداری انجام می شود.

فرماندار شهرستان فیروکوه ادامه داد: توزیع اثاثیه بین کسانی که دچار مشکل شدند در این جلسه با حضور نمایندگان روستا جمع بندی و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

حیدری منش افزود: کمک‌های ما در قالب ودیعه اسکان موقت برای کسانی است که جایی برای اسکان ندارند، برخی از اهالی منازلی برای خود پیش بینی کردند و برای کمک هزینه ای به صورت ودیعه در اختیار آنها قرار می گیرد.

وی به سیل زدگانی که منازل خود را در جریان سیل اخیر از دست دادند توصیه کرد: برای واحدهایی که باید مرمت و باز سازی شود به دفاتر بنیاد مسکن مراجعه  و تشکیل پرونده بدهند تا بتوانند برای ساخت مسکن از تسهیلات استفاده کنند.

فرماندار فیروزکوه گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت منازل سیل زدگان، بخشی توسط بنیاد مسکن و بخشی نیز با کمک‌های دولتی و بخش دیگر با استفاده از ظرفیت شهروندان انجام می شود.

این مسئول تاکید کرد: اقداماتی در قالب بازگشایی نهرهای کشاورزی، آبرسانی به باغ ها و آزاد سازی درختان از گل و لای انجام شده و تقریبا رو به پایان است.

حیدری منش ادامه داد: پروژه بهسازی معابر روستا با آسفالت تا ۲ هفته دیگر در سطح روستا اجرایی می شود در حال حاضر انجام پروژه زیرسازی آسفالت در دست اقدام است.

 

فرماندار شهرستان فیروزکوه یادآور شد: خیران می توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب دهیاری روستای مزداران که توسط فرمانداری اعلام شده واریز کنند تا وضعیت سیل زدگان به روال عادی برگردد.

بررسی و رسیدگی نهایی به مشکلات سیل زدگان طی نشستی در حال انجام است.

مشکلات مردم سیل زده روستای مزداران در این  نشست با حضور نمایندگان ساکنان برای بررسی مسائل مربوط به اسکان ساکنان روستای مزداران با بالاترین درصد تخریب جمع بندی شد.

به گزارش ایرنا، ساعت ۱۷:۱۰ دقیقه ۶ مرداد ۱۴۰۱ گزارشی مبنی بر وقوع سیل در روستای حبله رود شهرستان فیروز کوه اعلام شد و جاری شدن سیل جاده های منتهی به حبله رود را مسدود کرد، خانه های زیادی تخریب شد و در این سیل ۱۵ نفر از روستاییان روستای مزداران شهرستان فیروز کوه جان خود را از دست دادند و پس از گذشت ۱۲ روز از زمان وقوع سیل آخرین مفقودی پیدا شد.

شهرستان فیروکوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *