امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

مدیریت بحران نسبت به وقوع طوفان لحظه‌ای در استان تهران هشدار داد

تهران- ابتکارآنلاین: مدیر کل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی توسط سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان لحظه‌ای در برخی نقاط استان هشدار داد.
کد خبر: 3985
زمان انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵ بعد از ظهر -
147 بازدید

به گزارش خبرنگار  ابتکارآنلاین – حامد یزدی مهر، عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی با تأیید هشدار زرد هواشناسی استان تهران خبر داد و اظهار داشت: وزش باد شدید تا خیلی شدید و طوفان لحظه‌ای برای دوم و سوم آبان ماه پیش بینی شده است.

 

وی با بیان اینکه شدت وزش باد برای روز دوشنبه طی بعد از ظهر و شب شدید پیش بینی شده است، گفت: طبق اعلام هواشناسی، خیزش گرد و خاک به خصوص در نیمه جنوبی و غربی استان تهران همراه با نفوذ گرد و غبار از استان‌های مجاور و کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد بود که به همه مردم توصیه می‌کنیم با توجه به منطقه اثر مخاطره پیش بینی شده احتیاط‌های لازم را داشته باشند.

 

مدیر کل مدیریت بحران استان تهران تاکید کرد: عدم تردد در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، تابلوهای مستقر در سطح شهر، تیرهای برق، کابل‌های فشار قوی و عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی، فاصله گرفتن از شیشه پنجره‌ها، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام بخشی از توصیه‌های ایمنی در هنگام وقوع طوفان است که شهروندان باید به آن توجه کنند، همچنین دوری از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی و عدم توقف در این مکان‌ها نیز در هنگام وقوع توفان توصیه می‌شود.

 

یزدی مهر در ادامه با اشاره به عملکرد نیمه نخست سال ۱۴۰۱ اداره کل مدیریت بحران استان تهران به مجموعه پیگیری‌ها و مکاتبات این اداره اشاره کرد و عنوان داشت: طی شش ماه اول سال جاری به بیش از ۱۵۰۰ مکاتبه پاسخ داده شده است.

 

وی اقدامات اداره کل مدیریت بحران استان تهران در خصوص جهاد آبرسانی به استان همدان، اقدامات میدانی این اداره کل در سیلاب مردادماه و برگزاری اربعین حسینی را از شاخص اقدامات انجام شده دانست و افزود: پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی فرآیند مدیریت بحران است و مؤثرترین راه برای مدیریت بحران پیشگیری و آمادگی می‌باشد.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اجرای مانورها و تمرین‌ها را بهترین مسیر در راه پیشگیری دانست و اظهار داشت: آموزش متأثر از بحران و اجرای این آموخته‌ها توسط مدیران متولی امر مهمترین مؤلفه در حوزه آمادگی بوده و در این راستا برگزاری دوره‌های آموزشی ستادهای مدیریت بحران استان تهران تدوین شده است.

 

یزدی مهر گفت: آموزش زمینه ساز و مقدمه انجام کار درست است و ارائه کار محتوایی حاصل آموزش‌های انجام شده می‌باشد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *