امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

مصوبات سفر رئیس‌جمهور و شورای برنامه‌ریزی هم‌جهت هستند

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اعلام کرد: مصوبات سفر رئیس‌جمهور و شورای برنامه‌ریزی در یک مسیر و هم‌جهت هستند که برای ارائه خدمات بهتر از آنها بهره‌برداری می‌شود.
کد خبر: 4112
زمان انتشار: ۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱ بعد از ظهر -
61 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علاء الدین ازوجی گفت: رویکرد سازمان برنامه و بودجه کشور در تامین اعتبارات عمرانی و تملک بخش عمده ای از منابع به سمت مصوبات رئیس جمهور است و تخصیص اعتبار به پیشنهاد سازمان در ۲ یا سه مرحله اتفاق می افتد و در سطح استان چند محور کلیدی طی مراحل اول تا سوم پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: ساماندهی شبکه آب و فاضلاب استان که بخشی به فیروز کوه و دماوند مربوط است از مصوبات سفر رئیس جمهور منابع خوبی ابلاغ و تخصیص یافته و از سوی دیگر از منابع اعتباری استان به شبکه آب و فاضلاب برای کمک به بهداشت و سلامت اختصاص داده شده است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: توجه به حمل و نقل، مترو ، راهداری با تخصیص اعتبار از محل مصوبات رئیس جمهور در دستور کار قرار دارد.

 

بهره برداری از ۱۵ بیمارستان تا سه سال آینده

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: با توجه اساسی به مباحث زیرساختی بهداشت و درمان، ۱۵ بیمارستان بزرگ در این  استان تا سه سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی گفت: بهره برداری از بیمارستانهای بزرگی مانند شهریارکه  از سال ۶۷ کلنگ خوردند در مدت یاد شده بی سابقه است و با برنامه ریزی انجام شده این بیمارستان طی ۲ ماه آتی تجهیز و بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.

این مسئو ل با اشاره به گذشت سه ماه از جاری شدن سیل در شهرستان فیروز کوه، ادامه داد: در شهرستان فیروز کوه با مدیریت عالی استان و همه دستگاههای اجرایی از بحران خارج شد به گونه ای که در حادثه سیل اخیر تلفات داشتیم و خسارت دیدیم اما مدیریت حین و بعد بحران قابل تقدیر بود.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از توسعه بخش خصوصی ادامه داد: در قانون بودجه بند الف تبصره ۱۸ ظرفیت هایی در قانون بودجه تعیین شده است و توصیه می شود که کارکرد اجتماعی بخش خصوصی مورد حمایت بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری قرار بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران یادآور شد:  استفاده از صندوق توسعه ملی بیشتر از بعد مشارکت بود و برای اعطای تسهیلات به صورت جداگانه بر اساس ماده ۵۲ به طور جداگانه در قالب گردشگری رسیدگی می شود.

 

ازوجی خاطرنشان کرد: مبلغ ۱۶۴ میلیارد تومان اعتبارات استانی برای شهرستان فیروز کوه است و در سالجاری تلاش می کنیم تا اعتبارات لازم را به شهرستان تخصیص بدهیم.

وی با بیان اینکه در این شهرستان دو سیل اتفاق افتاده، اظهار داشت: در سیل سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان منابع پیش بینی شده و تاخیر در تخصیص به دلیل ایرادات حقوقی بود که از نظر نگارش اصلاح شده و قرار هست محل تامین اعتبار تعیین شود.

این مسئول ادامه داد: در بخش دوم ۹۰ میلیارد تومان از محل سازمان برنامه به تمامی استانها تخصیص داده شد که در حدود ۵۰ میلیارد آن برای استان تهران است، چارچوب اولیه را استانداری با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه و سازمان مدیریت بحران انجام می دهد.

 

ازوجی با اشاره به تخصیص مصوبات استانی به گلزار شهدا، اظهار داشت: در سطح شهرستان فیروزکوه گلزار شهدای روستاهای لزور، آتشان، مزداران برای تخصیص بودجه در اولویت قرار دارند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش شهرستان طرح دانش بنیان را در چارچوب کار تنظیم کند منابع لازم برای تخصیص موجود است و برای تامین آب و فاضلاب ،حمل و نقل و کشاورزی پیگیری خواهیم کرد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: از بعد تامین اعتبار شهرستانهای فیروکوه، پیشوا، بهارستان و قدس در استان تهران به دلیل نیاز به توجه بیشتر و آسیب پذیری در اولویت اصلی این سازمان قرار دارند.

ازوجی گفت: شهرستان های استان تهران در پایین ترین حد شاخص قرار گرفتند که نشان از توجه کمتر به زیرساخت بوده و این مناطق نیازمند توجه بیشتر است .

 

شهرستان فیروکوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *