امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

صادرات تجهیزات پزشکی ایران به ۶۳ کشور

کرمانشاه – ابتکارآنلاین: مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: ایران در حال حاضر به ۶۳ کشور تجهیزات پزشکی صادرات می‌کند.
کد خبر: 4300
زمان انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷ بعد از ظهر -
113 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  روح اله مزینانی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در حاشیه اجلاس مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: ایران در حال حاضر به ۶۳ کشور جهان از جمله کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکای جنوبی تجهیزات پزشکی صادرات می کند. در حال حاضر هزار و ۸۰۰ پروانه تولید در ایران صادر شده است که از این تعداد هزار و ۶۰۰ فقره دارای مجوز صادرات هستند.

 

وی با بیان اینکه کیفیت هر کالا و تجهیزات پزشکی چنانچه احراز شود می‌تواند مجوز صادرات دریافت کند، افزود: در طول یکسال گذشته افزون بر ۲۰ میلیون یورو انواع تجهیزات پزشکی صادر شده که این میزان روز به روز در حال افزایش است.

 

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و داروی کشور همچنین با اشاره به این امر که محدودیتی در صادرات این اقلام وجود ندارد افزود: در تمامی اقلام پزشکی ظرفیت صادرات کشور بالاست، ولی تاز زمانی که نیاز کشور مرتفع نشود صادرات با احتیاط انجام می‌شود.

 

وی کالا‌های تولیدی این حوزه را که ارزش صادرات داشته باشد سالانه ۱.۵ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: به دلیل نیاز کشور به این اقلام و از سویی دیگر برخی موانع تجاری حجم صادرات کمتر از میزان تولید آن است.

 

مزینانی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۴۵ درصد از نیاز کشور در زمینه تجهیزات مصرفی پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، کلینیکی، بیمارستانی و صنایع وابسته در داخل کشور تولید می‌شود، افزود: این میزان با تلاش تولیدکنندگان این حوزه روز به روز در حال افزایش و در نتیجه کاهش واردات است.

 

وی با اشاره به صدور حدود ۳۶۰ هزار IRC (کد وسیله پزشکی) تجهیزات پزشکی در سامانه رهگیری و اصالت سازمان غذا و دارو یادآور شد: یک هزار و ۷۰۰ تولید کننده تجهیزات پزشکی این اقلام را تولید و حدود ۲ هزار تامین کننده و سه هزار شرکت فعال در زمینه توزیع، عرضه، خدمات پس از فروش، کنترل کیفی و مشاوره خدمات مهندسی در عرصه تجهیزات پزشکی در کشور فعالیت می‌کنند.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات