امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
مدیراوقاف ری:

برای حراست از بقاع متبرکه نیازمند نیروی انتظامی هستیم

ری – ابتکارآنلاین: مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: در نگهبانی و نگهداری از ابنیه، بقاع متبرکه و امامزادگان این شهرستان خود را بی نیاز از همراهی و کمک های نیروی انتظامی نمی‌دانیم.
کد خبر: 4341
زمان انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰ بعد از ظهر -
50 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین –  حجت الاسلام نصرت الله رستمی روز پنجشنبه در مراسم قدردانی از فرماندهی انتظامی شهرستان ری افزود: این شهرستان ۳۱ امامزاده و بقعه متبرکه دارد و همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند هر کدام از آنها به قطب فعالیت های فرهنگی تبدیل شده اند.

 

وی یادآور شد: بسیاری از امامزاده های شهرستان ری در سطح کشور شاخص هستند و حتی برنامه های فرهنگی در سطح ملی برگزار می کنند.

 

حجت الاسلام رستمی با اشاره به وقوع حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ (ع) شیراز، اظهار داشت: پس از وقوع این حادثه، به سرعت موضوع لزوم حضور ماموران انتظامی در امامزادگان و بقاع متبرکه به مسئولان امر اعلام شد و ماموران انتظامی نیز با حضور در این مراکز، تا صبح روز بعد به حفاظت و پاسداری از آنها پرداختند.

 

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با بیان اینکه سطح فعالیت حوزه اوقاف گسترده و متنوع است، خاطرنشان کرد: در شهرستان ری نزدیک ۳۰۰ موقوفه داریم که در بحث های مختلف فعالیت می کنند و بسیاری از هزینه برنامه های فرهنگی نیز از محل درآمدهای این موقفه ها تامین می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: طی سال های گذشته با افزایش ارزش موقوفات، دست اندازی به آنها نیز افزایش یافته و طی هشت ماه امسال نیز درآمد این اماکن بیشتر از هر سال دیگری بوده است.

پلیس با اوقاف نهایت همکاری را دارد

 

سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری نیز در این مراسم اعلام کرد: مجموعه فرماندهی انتظامی شهرستان ری در جهت حفاظت و حراست از بقاع متبرکه و آنچه که مربوط به اوقاف و امور خیریه است، نهایت همکاری را دارد.

 

وی به فعالیت نیروهای پلیس طی وقاع اخیر اشاره کرد و ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند در این وقایع پلیس بیش از همه مظلوم واقع شد و مردم هم خوب متوجه شدند و به شکل های مختلف از این تلاش ها قدردانی کردند.

 

جلیلیان با بیان اینکه امنیت زیر بنای همه امور در جامعه است، متولی و مسئولیت حفاظت از این امنیت را ماموران انتظامی معرفی کرد و سخنان رهبر معظم انقلاب را برای ماموران این نهاد، انگیزه بخش و دلگرم کننده برشمرد.

 

در این مراسم از خدمات نیروی انتظامی  انتظامی شهرستان ری قدردانی شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *