امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم کرمانشاه:

امروز جنگ احزاب است

کرمانشاه- ابتکارآنلاین: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در حوزه‌های گوناگون، گفت: دشمنان از وجود ایرانی قوی و مقتدر هراس دارند.
کد خبر: 4472
زمان انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳ بعد از ظهر -
205 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- سردار بهمن ریحانی ظهر یکشنبه در همایش تجلیل از موکب‌داران اربعین حسینی ۱۴۰۱ که با حضور جانشین ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات مرکز، استاندار کرمانشاه و نمایندگان مواکب استان‌های ایلام، کردستان، همدان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از جلوه‌های بسیار زیبا و اثرگذار عاشورا بعد عرفانی آن است.

 

وی با اشاره به نقش عرفان عاشورایی و حماسه ساز در پیشبرد اهداف، افزود: عرفان تحول ساز و جهان آفرین برای ایجاد حماسه در راه رسیدن به ولایت بسیار مورد اهمیت و توجه بوده چرا که عاشورا در ظرف زمان و مکان و هر ساله میلیون‌ها نفر در این روز در یک زمان و یک نقطه مشترک با هم متحد می‌شوند.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: همه مسلمانان به عاشورا معتقد بودند و همانطور که در سال ۱۳۶۱ صف بندی‌های جنود شیاطین در مقابل جبهه حق را مشاهده کردیم امروز نیز صف‌بندی‌های متعدد در مقابل اسلام را نظاره گر هستیم و این غائله هیچ زمان خنثی نیست و اسلام مقابله خود را با دشمن ادامه خواهد داد.

 

ریحانی با اشاره به اینکه اربعین و عاشورا را باید بزرگ بدانیم تا مانع اقدامات شیاطین شویم، خاطرنشان کرد: صف‌بندی‌های متعددی که امروز با محوریت ایران از سوی جبهه حق در مقابل آمریکا از سوی جبهه باطل دیده می‌شود تا زمانی که اعتقادات و ارزش‌های دینی وجود دارند، ادامه خواهد داشت.

 

وی در ادامه به بزرگداشت واقعه‌های غدیر و مبعث تاکید و عنوان کرد: اگر به این دو واقعه مهم نیز مانند عاشورا نگاه کنیم و آن را جاری نبینیم به مشکل می‌خوریم پس باید هر روز پیمان خود را با ولایت زنده کنیم.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: دشمنی امروز با ایران به دلیل دشمنی جبهه باطل با خداست به همین دلیل نمی‌توانند ببینند که کشور ما به عنوان یک کشور معتقد قوی بوده و مناسبت‌ها، هیبت و هیمنه آنها را درهم ریخته و به یک الگو تبدیل شده است.

 

ریحانی با بیان اینکه امروز جنگ احزاب است، یادآور شد: در این میان و اتفاقات اخیر به وضوح قابل مشاهده بود که دشمن هر زمان که منافع خود را در خطر دید با استفاده از فضای رسانه اتحاد جمعی را ایجاد کرده و به دنبال شکست ایران بودند که در این مسیر نیز برای ایران به سرنوشتی کمتر از سوریه راضی نخواهد شد.

 

وی بیان کرد: امروز فضای سنگینی علیه کشور ایران به واسطه احزاب داخلی و خارجی آغاز شده که با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده ماموریت‌هایی برای خود مشخص کرده تا به بهانه‌های کوچک و دروغ‌های فریب دهنده احساسات مردم را نشانه گیری کند و جوانان را به کف خیابان بکشانند.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: همراه کردن دانشجوها از بهترین دانشگاه‌های ایران در اعتراضات به دلیل بالا بودن پیشرفت علمی و رشد و شتاب ایران با هدف متوقف کردن این حرکت و نیز سو استفاده از دانش آموزان و نوجوانان ما در این اعتراضات از اهداف دشمن بود.

 

ریحانی ادامه داد: امروز دشمن پیشرفت علمی ایران را نشانه گرفته چرا که رتبه علمی ایران در سطح جهانی جایگاه یازدهم و در خاورمیانه جایگاه اول را داشته و طی مدت زمانی کوتاه رشد ۲۰ درصدی پیشرفت علمی را برای خود رقم زده است و این عامل اصلی نگرانی و ناراحتی غرب است.

 

وی در تاکید به پیشرفت ایران در حوزه موشکی و ماهواره‌ای، مطرح کرد: تمام پیشرفت‌های ایران عامل و بهانه‌های از که دشمن قصد متوقف کردن آن را دارد اما باید گفت که این بار هم پروژه اختلاف آمیز آنها شکست خورده و ۴۳ سال اخیر ۱۳ آبانی به باشکوهی امسال برگزار نشده بود.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: یکی از نکات اعتراضات پشتیبانی شده توسط غربی‌ها توهین به اعتقادات و ارزش‌های دینی مردم ایران است اما هرجا و در هر زمانی مردم اعتقادات خود را در خطر ببینند به میدان می آیند و با آن مقابله می‌کنند.

 

ریحانی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص عمل به جهاد تبیین، یادآور شد: تمامی دستگاه‌های مربوطه و مسئولین در دستگاه عظیم امام حسینی باید برای جهاد تبیین تلاش کنند.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه عمل همه ما باید جهاد گونه و در راستای روشنگری و تبلیغات باشد، افزود: دستگاه‌های عظیم موکب داران مسئولیت مهمی در این زمینه داشته چرا که با در اختیار داشتن تریبون و همچنین مورد اعتماد بودن مردم شرایط مناسبی برای تحقق جهاد تبیین و روشنگری دارند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات