امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
آیت‌الله علم‌الهدی:

مسئولان فضای مجازی باید پاسخگوی خون شهدا باشند

مشهد ـ ابتکارآنلاین: آیت‌الله علم‌الهدی گفت: کسانی که مسئول فضای مجازی بودند و شبکه‌های اجتماعی را بی‌در و دروازه رها کردند، باید پاسخگوی همه خون‌های پاک شهدایی باشند که در این روزها بر زمین ریخته می‌شود.
کد خبر: 5094
زمان انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۶ بعد از ظهر -
79 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از مهر- آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به سخنان خود در نمازجمعه هفته قبل، اظهار کرد: هفته گذشته گفته شد که در عرصه «جهاد تبیین» باید از همه امکانات، سرمایه‌های مادی و معنوی، ظرفیت‌ها و امکانات فناوری روز استفاده کرد و دغدغه‎مندان نباید منتظر مدیریت شدن فضای مجازی و فیلترینگ شبکه‌های فاسد و مفسد بیگانه بمانند که طور دیگری تعبیر شد.

 

وی با بیان این‌که برخی اینطور تلقی کردند که ما با فیلترینگ مخالف هستیم، خاطرنشان کرد: همه کسانی که مسئول فضای مجازی بودند و شبکه‌های اجتماعی دشمن را بی‌در و دروازه و ولنگار در این کشور رها کردند، باید پاسخگوی همه خون‌های پاک شهدایی باشند که در این روزها بر زمین ریخته می‌شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که یکی از عرصه‌های جهاد تبیین، بازخوانی پیروزی انقلاب و تشکیل نظام اسلامی برای جوانان است، ادامه داد: نسل جدید فکر می‌کنند با یک کودتا یا دگرگونی سیاسی، حکومت و وزارت و دولت شکل‌گرفته درحالی‌که نمی‌دانند این نظام از دل انقلاب اسلامی بیرون آمد.

 

پیروزی انقلاب اسلامی بدون اقدام مسلحانه

 

وی اضافه کرد: شکل‌گیری، استمرار و پیروزی انقلاب اسلامی با خواست مردم بود و زمانی به پیروزی رسید که هیچ قدرتی در عالم از این نهضت حمایت نمی‌کرد.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که مردم هرگز دست به اسلحه نبردند، تصریح کرد: این اتفاق تا شب ۲۲ بهمن که اسلحه‌ها از پادگان‌ها استخراج شد و مثل پشته هیزم در مساجد، تجمیع شد، مردم دست به اسلحه نبردند؛ تا پیش از این، اگرچه مردم خواهان دفاع از خود با سلاح بودند اما امام هرگز اجازه نداد که ملت دست به اسلحه ببرند و در کف خیابان‌ها، مردم با سینه خشک در برابر گلوله‌های داغ دژخیمان ستم‌شاهی می‌ایستادند.

 

وی افزود: از آن زمان حدود ۴۳ سال می‌گذرد و در هر بحران، این مردم بودند که پیروزمندانه از انقلاب دفاع کردند؛ منافقان ناپاکی که به شکل روسپی آمریکایی، مردم را در کوچه و بازار به خاک و خون کشیدند و ۱۷ هزار شهید به این ملت تحمیل کردند، درنهایت با خفت از کشور اخراج شدند اما به همت و اراده انقلابی مردمی که از امنیت و استقلال خود پاسداری می‌کردند.

 

مردم همه‌کاره نظام اسلامی هستند

 

امام جمعه مشهد مقدس اضافه کرد: این مردم بودند که توطئه آمریکایی فتنه ۸۸ را با خاک یکسان کردندو جریان دفاع از حرم، از مقدسات و حرم‌های شریف امامان خود دفاع کردند، با این حساب، تاکنون هیچ انقلابی با این کیفیت روی زمین نبوده که مردم، همه‌کاره آن باشند.

 

وی تأکید کرد: در این عرصه، شکست‌خورده مفتضح، استکبار جهانی، آمریکا و اذناب او هستند زیرا از روز اول این انقلاب، هیچ کاری از عهده آمریکا برنیامد و تا به امروز، اگر هم کاری نکرده، نه به این خاطر بوده که نمی‌توانست بلکه به این دلیل بوده که توان آن را نداشت و در هر حمله و توطئه‌ای شکست خورد.

 

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن بازخوانی تاریخ کودتای ۲۸ مرداد، گفت: سرآغاز اتفاقات در این کشور، کودتای ۲۸ مرداد بود که در آن، دولت ملی به توطئه آمریکا سرنگون شد و یک مزدور وابسته بر ملت ما تسلط یافت و لازم است تبیین شود که چه عاملی باعث شد تا اجرای نقشه ۲۸ مرداد در این کشور موفقیت‌آمیز باشد و مهم‌تر این‌که چرا آمریکا، در حال اجرای دوباره این نقشه است.

 

وی با بیان این‌که آمریکا در حال اجرای مجدد نقشه ۲۸ مرداد است تا به این ترتیب، بتواند دوباره بر ملت ایران مسلط شود، ابراز کرد: نقشه آمریکا در توطئه‌های اخیر این است که از یکسو با جلادان و اراذل و اوباش و از سوی دیگر با زنان به جان مردم بیفتد؛ این داعشی‌های ناپاکی که در حال اغتشاش هستند، از جنس همان شعبان بی‌مخ‌های کودتای ۲۸ مرداد هستند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: اینکه یک نفر بیاید با چاقو به گردن جوانی بکشد و بعد از آن هم سراغ دومی برود، دیگر اعتراض نیست، کجا اعتراض می‌کنید؟ در آغوش آمریکا و درحالی‌که دست در دست قاتلان و آدمکش‌ها دارید؟

 

وی با بیان اینک‌ه آمریکا می‌خواهد با همان ابزار ۷۰ سال پیش، توطئه خود را پیش ببرد، اظهار کرد: آمریکا باید بداند که این مردم دیگر ملت ۷۰ سال قبل نیستند، این مردم، ملتی هستند که هشت سال دفاع مقدس و دفاع از حرم را پشت سر گذاشتند و با ۱۷ هزار شهید، منافقان ناپاک وابسته به اجانب را از کشورشان بیرون کردند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: کسانی که روسری از سر برمی‌دارند و برای رضایت آمریکا کشف حجاب می‌کنند، بدانند که آمریکا به آنان به چشم همان روسپی‌های کودتای ۲۸ مرداد نگاه می‌کند، آیا راضی هستید که عفت خود را رها کنید تا آمریکا خوشش بیاید؟

 

شکست دشمن در «اعتصاب اجباری» بازاریان

 

وی افزود: امروز همه رسانه‌های آمریکایی در حال ترویج همان نقشه کودتای ۲۸ مرداد هستند، دعوت به اعتصاب با اجبار به اعتصاب تفاوت دارد، اعتصاب برای کسانی است که معترض باشند و موضوعی را مطالبه کنند اما اینکه به‌زور عده‌ای مغازه‌های خود را ببندند درحالی‌که مطالبه ندارند، کجای دنیا سابقه داشته که اعتصاب، اجباری باشد؟

 

امام‌جمعه مشهد ادامه داد: حقیقت این است که مغازه‌داران حاضر به بستن مغازه‌های خود نیستند و شما ناکام ماندید، در این شرایط، چرا انتقام این ناکامی را از دو آقاپسر جوان و نخبه دانشگاهی می‌گیرید؟

 

وی متذکر شد: مسئولان بدانند که نباید اقتدار نظام تبدیل به انفعال شود، امنیت بازیچه نیست که عده‌ای بخواهند آن را ملعبه خود قرار دهند؛ اگر به دشمن رو بدهید، او پا پیش می‌گذارد و نتیجه آن نیز شهادت‌های مظلومانه همین بسیجیانی است که خون‌های پاکشان بر زمین می‌ریزد و خانواده‌هایشان را داغدار می‌کند؛ امیدواریم مسئولان ما با کمال اقتدار برخورد کنند و این بساط آمریکایی از کشور ما جمع شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *