امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳
معاون امور مجلس رییس جمهور:

خشونت اغتشاشاگران برخاسته از برنامه دشمن بود

شاهرود – ابتکارآنلاین: معاون امور مجلس رییس جمهور گفت: استادان دانشگاه‌ها می‌توانند به عنوان گروه‌های مرجع در آسیب‌شناسی اغتشاشات نقش به سزایی داشته باشند.
کد خبر: 5579
زمان انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸ بعد از ظهر -
111 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سید محمد حسینی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی با استادان دانشگاه‌های شاهرود که در سرسرای کوثر دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شد، افزود: استادان دانشگاه‌ها علاوه بر روشنگری و رصد تحولات باید آسیب‌شناسی اغتشاشات اخیر را در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت قابل توجهی از معترضان نسل جوان جامعه هستند، ابراز داشت: باید دید چه ضعف‌هایی داشتیم که فرزندان ما به جای افتخار به ارزش‌ها، اصول انقلاب و اسلام به بیراهه رفتند و این امر بار مسوولیت ما را سنگین تر می‌کند.

حسینی با بیان اینکه دشمنان از ضعف‌ها برای ضربه به نظام استفاده می‌کند، اظهار داشت: در برخی حوزه‌ها از جمله اقتصادی، فرهنگی و آموزشی، کم کاری داشتیم و دشمن از این امر برای رسیدن به اهداف خود بهره می‌برد.

معاون امور مجلس رییس جمهور ادامه داد: برخی از استادان دانشگاه‌ها در آشوب‌های اخیر با سیاه‌نمایی کارنامه دولت سعی بر تحریک دانشجویان داشتند.

وی با بیان اینکه اغتشاشات آسیب‌های زیادی در ابعاد گوناگون به کشور وارد کرد، ابراز داشت: بیانیه شورای حکام با عنوان نقض حقوق بشر و همچنین منع سرمایه گذاری در ایران از آسیب‌های جدی این دوران بود.

حسینی با اشاره به اینکه هم اکنون حاکمیت دوگانه‌ای در کشور وجود ندارد، افزود: دولت مردمی گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب، مجلس انقلابی و دلسوز و همچنین قوه قضاییه بدون تنش پای کار هستند تا رضایت مردم را به دست آورند.

معاون امور مجلس رییس جمهور با بیان اینکه دشمنان در فتنه اخیر از همه شیوه‌ها و شگردها استفاده کردند، اظهار داشت: مرگ یک زن بهانه‌ای برای آشوب بود که پس از مدتی با صراحت گفتند که دنبال براندازی و تجزیه ایران اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با برنامه‌ریزی به دنبال ایجاد نفرت و خشم بین مردم بودند، تصریح کرد: آنها با ایجاد نفرت در بین مردم به دنبال تحریک عواطف و احساسات بودند تا خشونت خود را مشروعیت بخشند.

حسینی با بیان اینکه فتنه‌گران از هم جدا نیستند و در راه رسیدن به اهداف داعش را نیز با خود همراه کردند، ابراز داشت: آنها به مانند حلقه‌های بهم پیوسته هستند و برای تخریب نظام تقسیم کار کرده‌اند.

معاون امور مجلس رییس جمهور ادامه داد: در این راستا نیروهای اطلاعاتی به وظیفه خود عمل می‌کنند، اما پس از آن نوبت به مسوولان می‌رسد که متصرفان مغزها را وادار به عقب نشینی کنند تا جوانان در مسیر درستی هدایت شوند.

وی تاکید کرد: استادان در کنار کارهای علمی باید به شگردهای جنگ رسانه‌ای و ترکیبی شناخت و تسلط داشته باشند.

حسینی به روایتی از امام علی (ع) در خصوص کسب علم اشاره کرد و گفت: علم در برابر نقشه‌های دشمن مصونیت ایجاد می‌کند.

در این نشست دیدگاه‌ها، نقطه نظرات، پیشنهادات و نقدهای استادان دانشگاه‌های شاهرود مورد بررسی قرار گرفت و احمد ریواده معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان و ابوطالب جلالی فرمانداره ویژه شاهرود نیز حضور داشتند.

دانشگاه صنعتی شاهرود چهار پردیس، ۱۴ دانشکده و ۹ هزار دانشجو و ۳۵۲ عضو هیات‌ علمی دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *