امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳
فرماندار ری:

برخورد قانونی با تخریب کنندگان محیط زیست

ری – ابتکارآنلاین: معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: تخریب محیط زیست عمل مجرمانه بوده و مستحق پیگیری و برخورد قانونی از سوی مراجع ذیربط است.
کد خبر: 5690
زمان انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰ بعد از ظهر -
63 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حمید زمانی روز یکشنبه در بازدید از اداره محیط زیست شهرستان ری افزود: برخی تصور می‌کنند که اعمال مجرمانه فقط شامل سرقت و امثال آن می شود، در صورتی که وقتی فردی با نوع فعالیت کاری خود باعث آلودگی آب، خاک و هوای منطقه می‌شود مرتکب عمل مجرمانه شده و باید در مراجع قانونی پیگیری شود.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت عمومی در حفظ محیط زیست اظهار داشت: متاسفانه در شهرستان ری مشکلات متعددی در زمینه محیط زیست داریم که از جمله آنها سرریز مشکلات کلانشهر تهران به سمت ری و استقرار برخی صنایع با آلودگی بالا، تعهد ناپذیری برخی افراد ذینفع به ویژه در مناطق روستایی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: تغییر کاربری زمین های کشاورزی جهت استفاده برای مشاغلی مانند جمع آوری پسماند، تعداد بالای شهرک های صنفی و صنعتی، مجتمع های دامداری بزرگ و معضلات مشابه از دیگر مشکلات پیش روی شهرستان ری است که می توان اشاره کرد.

معاون استاندار تهران ادامه داد: نیت اصلی دولت سیزدهم خدمت به مردم و کار بی وقفه برای توسعه کشور است، که ما نیز در سطح شهرستان ری با همین هدف در حال فعالیت هستیم و یکی از اهداف اصلی ما پیگیری مشکلات زیست محیطی در منطقه است و در این راه بدون هیچگونه اغماض و سازشی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در کنار اقدامات قانونی و برخورد با متخلفان ما آمادگی داریم تا نسبت به ساماندهی برخی مشاغل مانند کارگاه های بازیافت و انتقال آنها به مناطق تعیین شده مانند مجموعه آرادکوه با رعایت کامل اصول زیست محیطی اقدام و در این راستا به صاحبان این مشاغل کمک کنیم.

زمانی با قدردانی از زحمات پرسنل اداره محیط زیست شهرستان ری که با وجود مشکلاتی مانند کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز، ضعف منابع مالی و سایر کاستی ها خالصانه در حال خدمت رسانی هستند، اظهار امیدواری کرد با مشارکت تمام افراد متخصص، مساعدت دستگاه‌های متولی و مهمتر از همه مشارکت مردم ساکن در شهرها و روستاها، وضعیت زیست محیطی شهرستان را به حد مطلوب نزدیک و این امانت گرانبها را برای نسل های آینده حفظ و حراست کنیم.

معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری امروز یکشنبه با حضور سرزده در اداره محیط زیست ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجموعه و نحوه خدمات دهی به ارباب رجوع، با رئیس و پرسنل آن دیدار و گفت و گو کرد.

شهرستان ری با یک میلیون نفر جمعیت در جنوب پایتخت قرار گرفته است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *