امروز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
فرماندار اسلامشهر:

امام جماعت مساجد فرزندآوری را ترویج دهند

اسلامشهر – ابتکارآنلاین: فرماندار اسلامشهر بر ضرورت ورود امامان جماعت مساجد به ترویج فرزندآوری و تبیین قانون جوانی جمعیت در شهرستان تاکید کرد.
کد خبر: 5748
زمان انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵ بعد از ظهر -
56 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین حبیبی در نشست جوانی جمعیت و در جمع ائمه جماعات شهرستان در مرکز رسیدگی به امور مساجد با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر ترویج مسئله ازدواج آسان که می تواند موجب فرزندآوری و افزایش جمعیت شود، اظهار داشت: امامان جماعت مساجد شهرستان می توانند در این حوزه پیشگام شوند و با استفاده از ظرفیت حضور مردم در مساجد و مراکز مذهبی و دینی و نقل احادیث و روایاتی که در این زمینه داریم به تبیین و ترویج جوانی جمعیت کمک کنند.

وی با بیان اینکه قرارگاه جوانی جمعیت با هدف تلاش برای حفظ پویایی و جوانی جمعیت در شهرستان تشکیل شده است، گفت: تحقق هدف گذاری های صورت گرفته در قانون جوانی جمعیت نیازمند مشارکت و همراهی همه دستگاهای اجرایی و همراهی تمام کسانی است که تریبون در اختیار دارند و با اقشار مختلف مردم نیز بطور مستقیم در ارتباطند.

فرماندار اسلامشهر ادامه داد: در دین مبین اسلام هم آیات و روایات فراوانی در مورد ازدواج و فرزندآوری وجود دارد و مسلمانان از این نگرانی نهی شده اند که به خاطر مسائل اقتصادی، از آوردن فرزند جلوگیری کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حالی که اغلب افراد مشکلات اقتصادی را مانع اصلی فرزند آوری مطرح می کنند اما شواهد گویای این است که تعداد فرزندان خانواده های مرفه کمتر از افراد ساکن در حاشیه شهرها با شرایط اقتصادی پایین تر است.

اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *