امروز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
ضرغامی :

بهای گاز مراکز گردشگری با نرخ خدماتی محاسبه می شود

فیروز کوه- ابتکارآنلاین: وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی گفت: لایحه ای در مجلس شورای اسلامی مصوب شد که نرخ گاز مصرفی برای تاسیسات گردشگری، هتل ها و مراکز اقامتی با نرخ خدماتی محاسبه شود و با این رویه هزینه گاز برای مراکز گردشگری و اقامتی کاهش پیدا می کند.
کد خبر: 5926
زمان انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰ بعد از ظهر -
50 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سید عزت الله ضرغامی روز چهارشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به شهرستان فیروز کوه و بازدید از مراکز تفریحی و اقامت این شهرستان به خبرنگاران گفت: در وزارتخانه ما در حوزه گردشگری تصمیمات خوبی گرفته شده و در دولت سیزدهم بیشتر پیشنهادهای ارائه شده به تصویب رسیده و از این مصوبات پشتیبانی شده است.

وی ادامه داد: در طی دو هفته گذشته امسال برای نخستین بار در لایحه دائمی احکام بودجه تبصره بودجه برای گردشگری تصویب شده است با توجه به اینکه تبصره های تایید شده بودجه دائمی هستند و نیاز به تکرار هر ساله آنها در مجلس نیست و این اقدام خوب دولت و مجلس قابل تقدیر است.

وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی گفت: ایجاد یک صندوق ویژه گردشگری مصوب شده و با ایجاد این صندوق بسیاری از محدودیت‌های قانونی مرتفع شده است و می توانیم با دست باز و توانمندی بیشتر از گردشگری حمایت و پشتینبانی کنیم.

ضرغامی گفت: مردم نیاز به هوای پاک، گردش، تفریح وشادی دارند و آیت الله دکتر ابراهیم رییسی رئیس جمهور بر ایجاد زمینه برای شادی و سرگرمی و تفریح مردم تاکید دارند و باید تلاش کنیم با بالا بردن ظرفیت‌ها و با وجود مشکلات شرایط تفریح و سرگرمی را برای مردم فراهم کنیم .

وی ادامه داد: مردم ما کشور خود را دوست دارند و وقتی از نزدیک به مراکز تفریحی داخل کشور مراجعه می کنند متوجه می شوند که تبلیغات مراکز تفریحی در خارج از کشور با واقعیت فاصله دارد و در کشور خود مناظرزیبا و بی نظیری داریم.

وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی گفت: مصوبات این سفر از امروز عملیاتی شده است، صندوق توسعه ملی ظرفیت خوبی برای تسیهیلات بانکی است و در صورت نیاز متقاضیان تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی که مزیت‌های دیگری از تبصره ۱۸ دارد تخصیص داده می شود.

ضرغامی ضمن تقدیر از تلاش احمد رسولی نژاد نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس برای پیگیری دریافت تسهیلات برای گردشگری شهرستان ادامه داد: در ابتدای خدمت در وزارتخانه سرمایه گذاری کم نظیری در حوزه گردشگری انجام شد اما با بهانه های کم اهمیت دچار تعطیلی شدند که این وضعیت برای کشور خوب نیست.

وی با اشاره به بازدید خود از مجموعه تفریحی سیب در شهرستان فیروز کوه گفت: این مجموعه ارزشمند توسط بخش خصوصی با هزینه شخصی بدون استفاده از تسهیلات، زیر ساخت های لازم را مطابق با استاندارد های جهانی فراهم کرده که قابل تقدیر است ،در حد توان وزراتخانه از این مجموعه حمایت می کنیم.

وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی با بیان اینکه شهرستان فیروز کوه یکی از ۴ منطقه مشهور و استاندارد هوای پاک در کشور است ، توضیح داد: در حال حاضر هوای پایتخت آلوده است و همه ما با این آلودگی مشکل داریم، هوای پاک این شهرستان و نزدیکی به پایتخت فرصت خوبی برای استفاده از هوای پاک برای پایتخت نشینان است.

ضرغامی افزود: تله کابین این مجموعه با مناظر برفی در زمستان و سایر فصول ظرفیت گردشگری مناسبی برای این شهرستان ایجاد کرده است و هوای پاک این منطقه فرصت خوبی برای سفر و گشت و گذاراست و زمینه اشتغال را برای ساکنان فراهم می کند.

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید