امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
فرماندار بهارستان :

چندین طرح عمرانی تا دهه فجر افتتاح می شود

بهارستان – ابتکارآنلاین: فرماندار بهارستان با تشریح پروژه های عمرانی در این شهرستان گفت: پس از سفر آیت الله دکتر رئیسی به بهارستان و دستورات رئیس دولت سیزدهم چندین پروژه تا دهه فجر افتتاح خواهد شد.
کد خبر: 6078
زمان انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰ بعد از ظهر -
50 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – شهرستان بهارستان متشکل از بخش های گلستان و بوستان با جمعیتی جوان به عنوان مهمترین شاخصه اش، مورد توجه آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سفر روز پنجشنبه گذشته قرار گرفته است و از این پس با سفر رئیس جمهور و هیات همراه در انتظار سامان و پیشرفت خواهد بود.

بهارستان با مساحتی معادل ۷۶ کیلومتر مربع که امروز جمعیت آن از ۷۵۰ هزار نفر گذشته است؛ جمعیت بی شک مهمترین شاخصه این شهرستان است که خود آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سفر روز/پنجشنبه/ خود به بهارستان از مردم بابت فرزندآوری تشکر و قدردانی ویژه کرد و البته با گلایه از کمبود کلاس های درس، دستوری فوری برای احداث ۱۰ مدرسه در شورای اداری این شهرستان صادر کرد.

شهرستان بهارستان متشکل از بخش های گلستان و بوستان با جمعیتی جوان به عنوان مهمترین شاخصه اش، مورد توجه آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سفر روز پنجشنبه گذشته قرار گرفته است و از این پس با سفر رئیس جمهور و هیات همراه در انتظار سامان و پیشرفت خواهد بود.

در این سفر یک روزه، «غلامحسین اسماعیلی» رئیس دفتر رئیس جمهور، «یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش، «سید حمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان، «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی، «انسیه خزعلی» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، «محسن منصوری» معاون اجرایی رئیس جمهور، «میثم لطیفی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی، «علیرضا فخاری» استاندار تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور را همراهی کردند.

عبدالله نوحی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن بازدید میدانی درباره طرح های عمرانی منطقه و احداث ساختمان مرکزی شبکه بهداشت شهرستان بهارستان اظهار کرد: از چند سال گذشته این پروژه آغاز که متاسفانه به دلایلی متوقف شده بود ، اما روند اجرای پروژه از حدود چهار ماه قبل دوباره آغاز و فاز نخست که بحث سفت کاری و نمای ساختمان است تا یک ماه آینده به پایان می رسد، همچنین فازهای دیگر این ساختمان مرکزی براساس پیش بینی مسئول پروژه تا دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید و در اختیار بخش اداری شبکه بهداشت قرار خواهد گرفت.

نوحی اظهار داشت: از نخستین مرحله آغاز پروژه برای سفت کاری تا نازک کاری در حدود ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که تمامی این اعتبار تاکنون تامین شده است.

جمع آوری معتادان متجاهر

فرماندار شهرستان بهارستان ادامه داد : یکی از حلقه های مفقوده در بحث جمع آوری معتادان متجاهر پس از بهبودی و درمان اعتیاد این عزیزان موضوع ساماندهی است و وقتی معتادان متجاهر به نوعی جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد اعزام و بازتوانی شوند، گاهی به دلیل اینکه مامن و سرپناهی ندارند و برخی از آنها خانواده‌هایشان از یکدیگر متلاشی شده و یا خانواده ها ایشان را پذیرش نمی کنند با مشکلاتی مواجه اند.

فرماندار بهارستان با بیان اینکه برای نخستین بار در سطح استان تهران مجموعه ای قرار است به عنوان سامان سرا احداث گردد که در کنار آن بحث سوله های اشتغال نیز پیش بینی شده اظهار داشت: زمین مجاوری نیز با مساحت ۲ هزار متر در کنار سوله ها قرار دارد ال علاوه بر اشتغال، سامان سرا به عنوان محل خوابگاه این عزیزان مورد بهره برداری قرار بگیرد، بیمارانی که شرایط بهبودی را پشت سر می گذارند و محلی برای خواب و منزلی ندارند در این فضای طراحی شده ساماندهی می شوند.

نوحی گفت: در سوله های اشتغال نیز درصدد آموزش مهارت و اشتغال جهت بازگشت این عزیزان به دامان خانواده هستیم، در حال حاضر این پروژه توسط شهرداری گلستان انجام می شود و تا هفته دولت فاز نخست آن به بهره برداری می رسد و اجرای پروژه مجموعه ورزشی و فرهنگی در طول ۵ ماه به صورت کاری جهادی و انقلابی انجام شد و تا دهه فجر به بهره برداری می رسد.

مجموعه سینمایی به مساحت ۴۰۰ متر در زمینی در حدود ۲ هزار در حال احداث است

وی افزود: سالن بزرگ این مجموعه نیز حدود ۱۴۰۰ متر و قسمت اداری و سالن دیگری با کاربری ورزش رزمی در حال اجراست و اعتباری که تاکنون انجام شده بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان است و در خصوص احداث سینما در شهر صالحیه نیز توضیح داد ، این پروژه یکی از پروژه های فرهنگی بسیار خوب در شهر صالحیه است و نخستین سینمای شهر به شمار می رود که توسط بخش خصوصی و سرمایه گذار انجام می شود و از این جهت حائز اهمیت فراوانی است.

این مجموعه سینمایی به مساحت ۴۰۰ متر در زمینی در حدود ۲ هزار در حال احداث است که با ظرفیت ۲۰۰ نفری و اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریالی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا و در دهه فجر این پروژه افتتاح می شود و در اختیار فرهنگ دوستان شهر صالحیه و شهرستان بهارستان قرار می گیرد.

این مجموعه سینمایی به مساحت ۴۰۰ متر در زمینی در حدود ۲ هزار در حال احداث است که با ظرفیت ۲۰۰ نفری و اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریالی توسط سرمایه گذار بخش خصوصی اجرا و در دهه فجر این پروژه افتتاح می شود و در اختیار فرهنگ دوستان شهر صالحیه و شهرستان بهارستان قرار می گیرد.

ساخت طرح ورزشگاه در شهر صالحیه

فرماندار شهرستان بهارستان همچنین در مورد اجرای پروژه ورزشگاه در شهر صالحیه خاطرنشان کرد: این پروژه توسط شهرداری و شورای شهر صالحیه در حال انجام و یکی از پروژه های خوب در حوزه ورزش است و ظرفیت آن ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر است و یک زمین فوتبال و تاسیسات دیگر شامل اتاق داوران و تیم ها طراحی می شود و برای تکمیل آن حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که در فاز نخست ۷۵ میلیارد ریال تامین شده و به مرور در اجرای پروژه اعتبارات آن تامین می شود.

وی افزود:ما نیز با پیشرفت پروژه از اعتبارات استانی و ملی برای تکمیل پروژه استفاده می کنیم و در بخش زیرساخت ورزشی نیز مشکلات زیادی در سطح شهرستان وجود دارد و سرانه ورزشی ما بسیار پایین است و از طرفی با محدودیت های سرزمینی نیز مواجه هستیم، یکی از کارهای خوب استفاده از این فضاهای حداقلی برای بهره گیری حداکثری است.

فرماندار بهارستان : چندین طرح عمرانی با دستورات رئیس جمهور در دهه فجر افتتاح می شود

قابل ذکر است که شهرستان بهارستان با جمعیت بیش از ۷۵۰ هزار نفر سه شهر نسیم شهر، گلستان و صالحیه در جنوب غربی استان تهران یکی از شهرهای پر تراکم با کمترین وسعت جغرافیایی در کشور است. شهرستان بهارستان نماد پایتخت شور عاشورائیان استان تهران است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *