امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

دانش آموزان سفیران فرهنگی مدارس در خانواده های خود هستند

پردیس – ابتکارآنلاین: شهرداربومهن گفت: با توجه به ظرفیت بالای دانش آموزان در شهر بومهن تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و آموزش و پرورش شهرستان پردیس برای ارتقای وضعیت فرهنگی منعقد شد.
کد خبر: 6110
زمان انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴ بعد از ظهر -
51 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مجتبی رضا زاده در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی مدیران مدارس شهر بومهن به خبرنگاران گفت: در این شهر ۵۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی با ۲۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی فعالیت آموزشی دارند ، ارتقاو اعتلای سطح فرهنگ و تعلیم و تربیت دانش آموزان با توجه به کمبودهایی که در حوزه آموزش پرورش وجود دارد در دستور کار این دستگاه خدمات رسان پس از انعقاد تفاهم نامه قرار می گیرد.

شهردار بومهن بیان کرد : این تفاهم نامه ناظر به حوزه فرهنگی و تعلیم تربیت است ، امروز همه ما موظف به رسیدگی به وضعیت فرهنگ و تعلیم و تربیت دانش آموزان هستیم تا در نسلهای آینده متحمل خسارت تربیتی از بابت بی توجهی به تعلیم و تربیت دانش آموزان نباشیم ، دانش آموزان سفیران فرهنگی مدارس در خانواده های خود هستند و در ارتقای فرهنگ شهروندی نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: تامین نیازهاو رسیدگی به وضعیت زیر ساختی مدارس با استفاده از ظرفیت خیرین و نیاز سنجی مدارس شهر بومهن با همراهی تیمی از شهرداری و آموزش پرورش بخش دیگری از مفاد تفاهم نامه امضا شده بین شهرداری بومهن و آموزش و پرورش است ، در طی ۹ ماه گذشته در حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی برنامه های مشترک خوبی با آموزش و پرورش در شهر بومهن داشتیم.

شهردار بومهن افزود : جلسه هم اندیشی مدیران مدارس با حضور محمد فروتن رئیس آموزش و پرروش شهرستان و معاونت های شهرداری با هدف رسیدگی بیش از پیش به وضعیت مدارس شهر بومهن برگزار شد ، باتعالی فرهنگی و فکری که برای آن برنامه ریزی شده امیدواریم که بتوانیم زمینه سازی بهتری برای آینده نظام وانقلاب داشته باشیم.

رئیس آموزش پرورش شهرستان پردیس نیز اظهار داشت : فضای های مناسب آموزش و پرورش برای برگزاری مراسم در اختیار شهرداری قرار می گیرد و بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین شهرداری و آموزش و پرورش مقرر شد که این دستگاه فضاهای مناسب و فضاهایی که در اختیار مجموعه آموزش و پرورش هست به لحاظ قانونی واختیاراتی که دارد برای برگزاری مراسم در اختیار شهرداری بومهن قرار دهد.

محمد فروتن گفت : بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد که شهرداری بومهن به ارتقای فرهنگی و تربیتی مدارس شهر با تخصیص اعتبار با آموزش و پرورش مساعدت و همراهی کند ، در نخستین نشست هم اندیشی مدیران مدارس با شهردار بومهن مسائل و مشکلات مدارس از سوی مدیران اعلام و بررسی شد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان پردیس با بیان اینکه مدارس فرسوده زیادی در شهر بومهن داریم بیان کرد: در حدود ۲۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی در ۵۰ مدرسه دولتی و غیر دولتی در این شهر مشغول به تحصیل هستند و برای ایمن سازی مدارس مقرر شد با همراهی سازمان نوسازی مدارس بازدید میدانی از آنها داشته باشیم و رفع مشکلات مدارس فرسوده شهرستان با حمایت شهرداری بومهن و خیرین پس از بازدید میدانی اجرایی خواهد شد.

 

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *