امروز سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲

طرح «کانون مدرسه» عنوان طرح مشارکتی است

مازندران – ابتکارآنلاین: طرح کانون مدرسه در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری مازندران آغاز به کار کرد.
کد خبر: 6128
زمان انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸ بعد از ظهر -
69 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – طرح کانون مدرسه از طرح‌های مشترک کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش بوده که با هدف هم‌افزایی بیشتر میان کانون و مدارس انجام می‌شود.

این طرح به منظور آشنایی کودکان، نوجوانان، اولیای تربیتی و والدین با کانون، فعالیت‌ها و اهداف آن در ۱۶ مرکز فرهنگی هنری واجد شرایط و ۹ مرکز داوطلب در استان مازندران اجرا می‌شود و  دانش‌آموزان در قالب یک بازدید یک روزه در ماه در مراکز کانون حضور یافته و متناسب با دروس خود به انجام فعالیت‌های متنوع درحوزه؛ فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی می‌پردازند.

بر همین اساس در ابتدا ضمن برگزاری نشست ادارات کل کانون و آموزش پرورش مازندران و انجام مکاتبه‌های اداری و اعلام مراکز مشمول طرح مکاتبه‌های شهرستانی شکل گرفت و در نهایت با برگزاری جلسات مسئولان مراکز فرهنگی هنری با ادارات آموزش و پرورش شهرستان ضمن انتخاب مدارس هدف، طرح کانون و مدرسه در استان اجرا شد که بر اساس آن دانش آموزان ضمن حضور در کانون، متناسب با برنامه‌های درسی خود به انجام فعالیت‌ها فوق برنامه می‌پردازند.

انجام فعالیت‌ها شامل، قصه گویی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و ایام، معرفی کتاب، ساخت کاردستی، انجام فعالیت‌های نمایشی، نمایش فیلم، برگزاری کارگاه‌های نقاشی، خوشنویسی، داستان و شعر و سفالگری بخشی از برنامه‌های اجرایی این طرح است.

طرح «کانون مدرسه» عنوان طرح مشارکتی است که ذیل تفاهم‌نامه‌ وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تدوین و در یک فرایند سه ساله در سراسر کشور در حال اجراست.

(منبع: ایسنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
حامیان عباسعلی شیرکوند را در اینستاگرام دنبال کنید : https://ig.com/shirkavand.abbasali
شرکت مدیریت دانش فنی بین الملل : https://ig.com/ITKMCO 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات
تبلیغات