امروز دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سرویس دهی رایگان حمل و نقل عمومی اسلامشهر به بانوان همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س)

اسلامشهر- ابتکارآنلاین: بانوان اسلامشهری می توانند در روز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) از خدمات رایگان اتوبوسرانی بهره‌مند شوند.
کد خبر: 6149
زمان انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸ بعد از ظهر -
45 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسن گلیج رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اسلامشهر روز چهارشنبه در این باره گفت: به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، کلیه سفرهای درون شهری و برون شهری به مقصد تهران و بالعکس با اتوبوس، برای بانوان اسلامشهری در روز جمعه رایگان خواهد بود.

۲۳ دی همزمان با ۲۰ جمادی الثانی سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن است و ۲۳ تا ۲۹ دی‌ به عنوان هفته بزرگداشت مقام زن و مادر نامگذاری شده است.

اجرای عملیات اصلاح شیب در منطقه دو اسلامشهر

در خبری دیگر از اسلامشهر، در جهت رفع مشکلات موجود و ارئه خدمات بهتر به شهروندان، عملیات اصلاح شیب و رفع آبگرفتگی های خیابان های مدنی و رحمانی انجام شد.

جعفر مقرب مسئول عمران منطقه دو در این باره توضیح داد: اجرا و جمع آوری فاضلاب شهری بر عهده سازمان آب و فاضلاب است؛ در واقع اگر وظیفه درست انجام شود ظرفیت آب داخل نهرها کمتر می شود و در مواقع بارندگی نهرهایی که منطقه احداث کرده آبها را راحت تر انتقال می دهند.

وی افزود: با توجه به اینکه بلوار بسیج مستضعفین نقطه صفرمرزی منطقه یک و منطقه دو محسوب می شود و شیب منطقه دو و خیابانهای مذکور از حد فاصل این بلوار شروع و به سمت کمربندی جنوبی شهر ادامه پیدا می کند باید بطور طبیعی دبی جوی ها و انهار در ابتدای خیابان صفر باشد که متاسفانه با سرازیر شدن آبهای منطقه یک در همان ابتدای جوی ها و انهار ۳۰ الی ۴۰ در صد با دبی آب منطقه یک مواجه هستیم که به دلیل فرسوده بودن کوچه های اول مدنی و رحمانی نمی توان اصلاح کد ارتفاعی انجام داد.

مقرب خاطرنشان کرد: دو راهکار برای رفع این مشکل در نظر گرفته شده که با احداث انهار در خیابان های مدنی و رحمانی بتوانیم از کلیه ظرفیت جوی هر دو خیابان ها استفاده کنیم و با بررسی سپتینگ و کانال بلوار بسیج مستضعفین و جهت هدایت آب به هر دو خیابان، از آبگرفتگی و پسزدگی آب در خیابان مدنی جلوگیری کنیم.

اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب تهران قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *