امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

باز شدن قدیمی ترین گره کور ترافیکی اسلامشهر

اسلامشهر- ابتکارآنلاین: ترافیک خیابان آیت الله سعیدی اسلامشهر چیز جدیدی نیست؛ اما حالا شهردار این شهر از آغاز عملیات تعریض این محور و باز شدن گره کور ترافیکی آن، ظرف ۴۵ روز آینده خبر می دهد.
کد خبر: 6207
زمان انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳ بعد از ظهر -
52 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سالیان سال است که شهروندان اسلامشهری در محور آیت الله سعیدی واقع در نقطه مرکزی این شهر با مشکل سرسام آوری به نام ترافیک دست و پنجه نرم می کنند.

شاید به جرات بشود گفت که مشکل ترافیکی خیابان آیت الله سعیدی یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مشکلات شهری اسلامشهر بوده که گره آن باز نشده است.

چه ساعت ها و دقایقی از عمر شهروندان اسلامشهری در پشت ترافیک این محور به هدر رفته و همچنان هم در ساعات مختلف در دو لاین رفت و برگشت صف های طویل خودروها است که به چشم می خورد.

حالا اما مسئولان شهرداری اسلامشهر این موضوع را به عنوان یکی از مطالبات شهروندان پیگیری کرده و آستین به تعریض این محور و در نهایت حل مشکل ترافیکی، بالا زده اند.

محسن حمیدی شهردار اسلامشهر در این باره به ایرنا گفت: طرح اصلاح هندسی محور آیت الله سعیدی حدفاصل خیابان رحمانی تا خیابان پژوهش به طول ۷۰۰ متر و عرض ۱۰ متر و نزدیک به ۷ هزار متر مربع از چند روز پیش کلید خورده و در حال انجام است.

او ادامه داد: طرح تعریض محور آیت الله سعیدی به منظور و هدف تسهیل تردد شهروندان آغاز شده و هدف گذاری کردیم تا طی ۴۵ روز آینده اجرایی شود.

به گفته حمیدی، برای اجرای این طرح ۳۵۰۰ تُن خاکبرداری انجام می گیرد.

وی افزود : در نهایت ۵۰۰ مترمکعب حجم بتن و یک هزار مترمکعب هم پخش آسفالت خواهیم داشت.

شهردار اسلامشهر این راه هم گفت که برای اجرای این طرح یک ایستگاه اتوبوس مرکزی حذف شده که پس از تکمیل پروژه دوباره ساماندهی می شود و آن ایستگاه را خواهیم داشت.

حمیدی همچنین از ایجاد پیاده راه در این محور خبر داد و توضیح داد: پس از اجرای ضلع شرقی که تا ۴۵ روز آینده به اتمام می رسد به سراغ ضلع غربی محور آیت الله سعیدی خواهیم رفت و در واقع فاز دوم طرح اجرایی می شود.

شهردار اسلامشهر خاطرنشان کرد: با اصلاح این نقطه در دو طرف خیابان آیت الله سعیدی علاوه بر حذف گره های ترافیکی و روان شدن تردد، دسترسی های محلی به نقاط مختلف اسلامشهر تسهیل می شود.

اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *