امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳

فعالیت معادن شن و ماسه در پاکدشت ممنوع شد

پاکدشت – ابتکارآنلاین: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان پاکدشت گفت: بدلیل افزایش آلودگی هوا، فعالیت معادن شن و ماسه و همچنین کارخانجات آسفالت و بتن تا زمان رفع آلودگی در این شهرستان ممنوع شد.
کد خبر: 6314
زمان انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶ بعد از ظهر -
49 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمودرضا سعیدپور افزود: با افزایش میزان آلاینده‌های هوا که منجر به غیرحضوری شدن مدارس و مراکز دانشگاهی درسطح استان تهران شد، به منظور جلوگیری از تشدید این آلودگی، فعالیت کلیه معادن شن و ماسه در شهرستان پاکدشت ممنوع شده است.

وی اظهار داشت: علاوه بر معادن شن و ماسه، فعالیت واحدهای بتن آماده در شهرستان پاکدشت نیز در روز سه شنبه ۲۷ دیماه ممنوع است.

این مسئول افزود: اداره حفاظت از محیط زیست، ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه در شهرستان پاکدشت را به صورت مکتوب به صاحبان این صنایع اعلام کرده و در صورت مشاهده هر گونه فعالیت، واحد متخلف پلمب شده و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود.

سعیدپور اضافه کرد: پیش از این نیز، ۲ معدن شن و ماسه پاکدشت که در زمان افزایش میزان آلودگی نسبت به فعالیت اقدام کرده بودند، پلمب و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری شد که این امر طی یکماه گذشته با جدیت دنبال شده و منجر به پلمب هشت واحد معدنی شده است.

وی فعالیت مجدد معادن را منوط به اعلام نظر کمیته اضطرار بررسی وضعیت آلودگی هوا اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا با حضور اعضا برگزار شد و بر اساس مصوبات این کارگروه، روز سه شنبه ۲۷ دی ماه در همه شهرستان‌های استان تهران کودکستان‌ها تعطیل و همه مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه غیرحضوری و به صورت مجازی دایر است.

همچنین بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران، طرح زوج و فرد از درب منازل شهروندان اجرا و فروش روزانه مجوز طرح ترافیک برای روز سه‌شنبه از سوی شهرداری تهران ممنوع است.

بر این اساس، پلیس راهور فاتب و پلیس تهران بزرگ از تردد شبانه کامیون‌ها به استثنای کامیون‌های حامل سوخت و مواد فاسدشدنی در سطح شهر تهران از ساعت ۲۲ روز سه شنبه جلوگیری خواهد کرد.

همچنین فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌های استان تهران و معادن شن و ماسه برای روز سه‌شنبه ۲۷ دی ماه ممنوع خواهد بود.

در حال حاضر شاخص آلودگی هوا در شهرستان پاکدشت روی عدد ۱۷۰، ورامین۱۶۱، قرچک ۱۷۲ و پیشوا ۱۶۰ است.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده و بیش از ۴۰ معدن شن و ماسه در این شهرستان فعال است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *