امروز شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

توقیف قایق صیادی غیرمجاز «پرساین» در جزیره هرمز

بندرعباس – ابتکارآنلاین: سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از توقیف یک فروند قایق غیرمجاز پرساین متخلف در منطقه آب شیرین کن جزیره هرمز به همراه یک دستگاه تور پرساین و ۶ نفر متهم در راستای مبارزه با صید و صیادی غیر مجاز خبر داد.
کد خبر: 6467
زمان انتشار: ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸ بعد از ظهر -
42 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سروان مهرداد رامش جان افزود: وارد کردن هرنوع خسارت به ذخائر آبزیان به عنوان ثروت ملی طبق قانون حفاظت و بهره برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

رامش‌جان اظهار کرد: در پی شکایت و نارضایتی برخی صیادان بندرعباس مبنی بر صید غیرمجاز به روش پرساین توسط شناورهای متخلف، گشت دریایی یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات این شهرستان اقدام به گشت زنی در منطقه کرد که منجر به توقیف یک فروند قایق غیرمجاز متخلف شد.

وی تصریح کرد: تمامی توقیف ها ضمن تشکیل پرونده به کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی شیلات جهت تعیین تکلیف و یا در صورت نیاز به دستگاه قضا ارجاع داده شده اند.

سرپرست یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان تاکید کرد: شماره تلفن ستاد یگان استان۰۷۶۳۳۳۳۱۴۳۴ آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

روش پرساین برای صید سطح‌زی‌ها استفاده می‌شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید