امروز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲

هلال احمر زنجان نیازمند تخصص‌های ورزشکاران در زمینه‌های مختلف است

زنجان – ابتکارآنلاین: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: به تخصص‌های ورزشکاران در زمینه‌های مختلف نیاز داریم و از ظرفیت هیات‌ها و گروه‌های ورزشی استان در امدادرسانی هلال احمر استفاده می‌کنیم.
کد خبر: 6470
زمان انتشار: ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵ بعد از ظهر -
79 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سید قاسم موسوی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی با هیات های ورزشی مرتبط با حوزه امداد و نجات، افزود: نجات، مقوله ای کاملا تخصصی به شمار می رود و هموطنان از هلال احمر انتظار امداد در حوادث را دارند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه قانون مدیریت بحران نیز بر این مهم تاکید کرده که هلال احمر و سازمان های دولتی با کمک و مشارکت هیات های ورزشی در امدادرسانی اقدام کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هیات های ورزشی تخصص و امکاناتی دارند که در امدادرسانی ها می توانند همکاری بیشتری با هلال احمر داشته باشند.

موسوی با اشاره به آموزش های هلال احمر، خاطرنشان کرد: با ارائه آموزش های عمومی و تخصصی برای ورزشکاران در هیات ها و گروه های مختلف ورزشی و ثبت عضویت داوطلبانه آنها در سامانه هلال احمر می توانیم با مشارکت و همکاری هم در حوادث برای نجات جان هموطنان تلتش کنیم.

وی یادآوری کرد: باید از امکانات در بخش های مختلف به منظور ارائه خدمات بشردوستانه استفاده کنیم که هیات های ورزشی استان زنجان ظرفیتی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب تر به هموطنان را در حوادث و سوانح مختلف دارند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به برگزاری جلسه تخصصی تر تاکید کرد و گفت: با برگزاری این جلسات و رسیدن به بیان مشترک می توانیم تفاهم نامه ای را با سازمان ورزش و جوانان استان زنجان امضا کرده و آغاز همکاری های مشترک را در امدادرسانی به هموطنان در حوادث و سوانح رقم بزنیم.

همه افراد در هیات ها و گروه های مختلف ورزشی زنجان می توانند عضو داوطلب هلال احمر شوند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این جلسه افزود: طبق مصوبه جلسه گذشته مقرر شد تا هیات های ورزشی افرادی را به هلال احمر معرفی کنند تا از آموزش های مورد نیاز در حوزه امداد و نجات بهره مند شوند.

غفور آقاجانلو اظهار داشت: همه افراد در هیات ها و گروه های مختلف ورزشی می توانند عضو داوطلب این مجموعه شوند تا همکاری ها منسجم‌تر از گذشته باشد.

وی یادآوری کرد: با ثبت ورزشکاران هیات ها و گروه های ورزشی استان زنجان در سامانه عضویت جمعیت هلال احمر، عضویت داوطلبانه آنها در این مجموعه قطعی شده و با انجام فعالیت های امدادی، بیمه نیز شامل حال آنان خواهد شد.

هیات های ورزشی استان هر کدام تخصص ویژه ای دارند

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: در استان بیش از ۵۰ هیات ورزشی فعالیت دارند.

بهمن محمدی تاکید کرد: باید از ظرفیت های این هیات ها و تعامل بیشتر با هلال احمر استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: هیات های ورزشی هر کدام دارای تخصص های ویژه ای در رشته های خاص هستند.

آماده هرگونه همکاری با جمعیت هلال احمر استان زنجان هستیم

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: هلال احمر جایگاه ویژه ای در امدادرسانی به حوادث و سوانح دارد و تاکنون در سطح کشور به خوبی درخشیده است.

غفار امانی ادامه داد: می توانیم ورزشکاران استان زنجان را در هیات های مختلف ورزشی معرفی کرده تا عضو افتخاری هلال احمر شوند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید