امروز یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
معاون استاندار آذربایجان شرقی خبرداد؛

افزایش ۶۶.۷ درصدی سرمایه گذاری خارجی در دولت سیزدهم

تبریز- ابتکارآنلاین: معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مقایسه آماری سرمایه گذاری خارجی در یک سال آخر دولت دوازدهم با یک سال اول دولت سیزدهم نشانگر ۶۶.۷ درصد افزایش در میزان جذب سرمایه گذاری است.
کد خبر: 6867
زمان انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵ بعد از ظهر -
93 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد کلامی اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش اعلام شده، در یکسال اول دولت تعداد پنج طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۱۲ میلیون دلار در آذربایجان شرقی تصویب شده و تعداد هفت طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۲۰ میلیون دلار جذب شده است.

وی همچنین با اشاره به وضعیت مناسب صادرات از آذربایجان شرقی گفت: در یکسال گذشته یکهزار و ۶۴۵ میلیون دلار کالای غیرنفتی به وزن ۲ هزار و ۴۴۳ هزار تن از استان صادر شده است.

وی ادامه داد: در همین مدت ارزش واردات از گمرکات استان یک هزار و ۳۲۳ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل (یک هزار و ۱۲۵ میلیون دلار) از نظر ارزش دلاری ۱۸ درصد افزایش داشته است، در یکسال گذشته تعداد ۳۷۳ فقره کارت بازرگانی نیز صادر و ۴۸۶ فقره تمدید شده است.

کلامی همچنین با اشاره به وضعیت اشتغال آذربایجان شرقی، گفت: ثبت و ایجاد اشتغال در سامانه رصد ملی کشور در سال ۱۴۰۱ به ۴۸ هزار و ۵۳۴ نفر است که معادل ۱۰۶ درصد از کل تعهد استان (۴۵ هزار و ۷۹۵ نفر) است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *