امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

مرکز سورتینگ محصولات کشاورزی پیشوا در چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی افتتاح شد

پیشوا- ابتکارآنلاین: همزمان با نهمین روز از چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی و با حضور علی مهری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، مرکز سورتینگ محصولات کشاورزی روز پنجشنبه در شهرستان پیشوا افتتاح شد.
کد خبر: 6999
زمان انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۰ بعد از ظهر -
61 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار شهرستان پیشوا در حاشیه این مراسم اظهار داشت: پیشوا با برخورداری از هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی گلخانه‌ای، قطب تولید محصولات سبزی و صیفی استان تهران است توجه به توسعه زیرساخت‌ها، صنایع تبدیلی، سردخانه و دیگر امکانات مرتبط با کشاورزی می‌تواند زمینه را برای توسعه این حوزه فراهم کند.

ابراهیم تاجیک نوری افزود: این که محصول کشاورزی در پیشوا تولید شده ولی در استانی دیگر سورت، بسته بندی و به نام دیگر شهرها به سایر مناطق ارسال شود نمی‌تواند فایده‌ چندانی برای کشاورزی شهرستان به همراه داشته باشد از این رو تلاش شده تا با همکاری بخش خصوصی، این امکانات در شهرستان مستقر شود.

وی با اشاره به مرکزی سورتینگ محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای پیشوا اظهار داشت: این مرکزی برای نخستین بار و با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ایجاد شده و از این پس، محصولات گلخانه‌ای تولید شده در همین شهرستان سورت و بسته بنده و به سایر مناطق کشور ارسال و یا با سایر کشورها صادر می‌گردد.

وی گفت: این مرکز علاوه بر سورت محصولات کشاروزی، از سردخانه، مرکزی نگهداری و بسته بندی محصولات سبزی و صیفی نیز برخوردار است.

فرماندار پیشوا افزود: این مرکز از دو بخش تشکیل شده که بخش اول که مخصوص صادرات محصولات کشاورزی است در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع با ظرفیت ۴ هزار تن با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال احداث شده و بخش دوم در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال احداث و به بهره برداری رسیده است.

وی میزان اشتغال این طرح را ۱۵۰ نفر اعلام کرد.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمیعت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *