امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
وزیر دفاع انگلیس:

تا جنگ تمام نشود، اوکراین جنگنده مدرن دریافت نمی‌کند

وزیر دفاع انگلیس امروز (شنبه) گفت، اوکراین تنها پس از پایان جنگ با روسیه، جت‌های جنگنده پیشرفته مانند یوروفایتر تایفون را دریافت خواهد کرد.
کد خبر: 7321
زمان انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰ بعد از ظهر -
70 بازدید

به گزارش ایسنا، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با نشریه آلمانی “در اشپیگل” گفت که حداقل در این مرحله و «به طور حتم» در شش ماه آینده نباید انتظار تحویل سریع جت‌های جنگنده را داشت. او اذعان کرد که زمان زیادی طول می‌کشد تا هر کشوری هواپیماهای جنگنده خود را به اوکراین بفرستد.

وزیر دفاع انگلیس گفت که این موضوع در مورد هواپیماهای مدرن مانند یوروفایتر تایفون که تنها پس از پایان درگیری به اوکراین ارسال می‌شود، بیشتر صادق است و افزود که این دیدگاه، توافق‌نظر شرکای غربی است.

یوروفایتر تایفون (Eurofighter Typhoon) یک جنگنده چندمنظوره اروپایی نسل چهارم است که توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های بریتانیایی، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی طراحی و در سال ۲۰۰۳ وارد خدمت عملیاتی شد.

هفته گذشته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از پارلمان انگلیس درخواست کرد که جت‌های جنگنده را به کی‌یف بفرستد. در همان روز، ریشی سوناک، نخست‌وزیر انگلیس گفت که لندن مأموریت آموزشی نظامی برای سربازان اوکراینی را برای پوشش خلبانان جت‌های جنگنده و نیروی دریایی گسترش خواهد داد. با این حال، بن والاس گفت که آموزش خلبانان اوکراینی لزوماً به معنای تحویل سریع جت‌های جنگنده به کی‌یف نیست و «احتمالا» تا «پس از پایان درگیری» کامل نخواهد شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *