امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد:

۲۰۰ هزار نسخه کتاب درکتابخانه های عمومی ملارد وجود دارد

ملارد – ابتکارآنلاین: رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار عضو فعال و ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در سطح کتاب خانه های عمومی شهرستان وجود دارد.
کد خبر: 7317
زمان انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰ بعد از ظهر -
57 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فیروزه یارمحمدی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ سه باب کتاب خانه نهادی و مشارکتی و مستقل فعال بوده است و در حال حاضر ۱۱ کتاب خانه نهادی و سه کتاب خانه مشارکتی در سطح مساجد و یک کتاب خانه سیار در قالب یک دستگاه مینی بوس فعال است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد بیان کرد: همچنین یک باب کتاب خانه مستقل نیز فعال است، یکی از رویکردهای مهم این است که کتاب خانه های عمومی از فضای سنتی خارج شده اند و در سیاست های جدید به پایگاه فرهنگی اجتماعی تبدیل شده اند.

وی عنوان کرد: راه اندازی بخش کودک مجهز به اسباب بازی های فکری و سرگرمی و بخش و نوجوانان و نابینایان در شهرستان ملارد از جمله اقدامات مهم است، در این راستا ۱۲۰ عضو در بخش نابینایان فعال هستند و نخستین دوره مسابقات شطرنج نابینایان نیز برگزار شد.

یارمحمدی تصریح کرد: تجلیل از نخبگان ادبی و شعر خوانی از جمله برنامه های این نهاد است و در جشنواره رضوی از شهرستان ملارد نیز برگزیده کشوری داریم، در زمینه همراهی با دستگاههای فرهنگی نیز موظف به شناسایی استعادها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: سال آینده راه اندازی یک باب کتاب خانه مرکزی در شهرک اداری در دست اقدام است و یک باب کتاب خانه دیگر در حال بهره برداری می باشد، همچنین یک دستگاه اتوبوس سیار شهری نیز در جهت ارائه توسعه خدمات در حال راه اندازی است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملارد بیان کرد: کتاب خانه به عنوان نهادی گسترده در سطح کشور قابل دسترسی برای همه اعضا جهت امانت است و از طریق سامانه سامان می توانند به کتاب های کشوری نیز دسترسی داشته باشند، در حال حاضر ۱۰ هزار عضو فعال و ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در سطح شهرستان وجود دارد.

شهرستان ملارد دارای ۲ بخش مرکزی و صفادشت است که در جنوب غرب استان واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *