امروز یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

وانگ یی به دیدار پوتین رفت

پوتین در دیدار با وانگ یی تاکید کرد: روابط روسیه و چین طبق برنامه‌ریزی در حال توسعه و رسیدن به نقاط عطف جدید است.
کد خبر: 7463
زمان انتشار: ۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰ بعد از ظهر -
73 بازدید

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز در کاخ کرملین میزبان وانگ یی، رئیس دفتر کمیسیون روابط خارجی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین بود. او بهترین آرزوهای خود را به شی جینپینگ، رئیس جمهور چین ابلاغ کرد.

پوتین گفت: اول از همه، مایلم از این فرصت استفاده کنم و در ابتدای گفتگو، بهترین آرزوهای خود را به دوستمان، رئیس جمهور جمهوری خلق چین، رفیق شی جینپینگ، برسانم.

پوتین به وانگ یی گفت: همکاری میان روسیه و چین برای تثبیت اوضاع بین‌المللی بسیار مهم است. می‌خواهم بگویم که روابط روسیه و چین همانطور که در سال‌های گذشته برنامه‌ریزی کرده بودیم در حال توسعه است. همه چیز در حال پیشرفت و تکامل است. ما به نقاط عطف جدیدی می‌رسیم.

وی همچنین از تدارک مسکو-پکن برای سفر شی جینپینگ به روسیه خبر داد که می‌تواند تاکیدی بر توسعه روابط دوجانبه باشد. او گفت: روسیه منتظر سفر شی جینپینگ است که انگیزه بیشتری به توسعه روابط بین دو کشور خواهد داد. ما قبلاً در این مورد توافق کرده بودیم. ما درک می‌کنیم که یک دستور کار سیاسی داخلی وجود دارد. اما ما از این واقعیت پیش می‌رویم همانطور که همه مسائل مربوط به این دستور کار حل شده است.

وی افزود: این امر به توسعه روابط ما انگیزه بیشتری می‌دهد.

رهبر روسیه همچنین گفت که حجم تجارت بین روسیه و چین تا قبل از سال ۲۰۲۴ به ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

پوتین گفت: ما هدف خود را برای رسیدن به ۲۰۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۴ تعیین کرده‌ایم.

وانگ یی نیز همچنین سلام صمیمانه و بهترین آرزوها را از سوی شی به پوتین منتقل کرد. وانگ گفت: اجازه دهید سلام و آرزوهای صمیمانه رئیس جمهور شی جینپینگ را به شما منتقل کنم.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت نیز از طرف روسیه در این نشست شرکت دارند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *