امروز پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۳

اولویت ستاد نماز جمعه قزوین؛ جذب جوانان است

قزوین – ابتکارآنلاین: دبیر ستاد اقامه نماز جمعه استان قزوین با بیان اینکه تمرکز ستاد بر روی دانش‌آموزان و حضور نسل‌ نوجوان و جوان در نماز جمعه است گفت: طرح دانش‌آموزی میعاد، طرح یاوران جمعه، طرح مهر جمعه، طرح مصباح و مشکات و طرح امید در این راستا درحال برگزاری است.
کد خبر: 7501
زمان انتشار: ۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۰ بعد از ظهر -
68 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – علی شفیعی‌شاد در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز پنجشنبه چهارم اسفندماه در محل ستاد اقامه نماز قزوین برگزار شد، اظهار کرد: رویکرد ما به نماز جمعه پس از صحبت‌های مقام‌ معظم رهبری که نماز جمعه را قلب فرهنگی شهر و قرارگاه اخلاق نامیدند با سازماندهی‌ در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و نرم‌افزاری تغییر کرد.

وی عنوان کرد: استقرار نظام فرهنگی مناسب و رسیدن به هدف قرارگاهی سبب شد که نماز جمعه قزوین در سطح کشور در حوزه موضوعات و اقدامات مختلف فرهنگی پیشتاز و پیشگام باشد.

دبیر ستاد اقامه نماز جمعه استان قزوین بیان کرد: بسیاری از اقدامات صورت گرفته در ستاد نماز جمعه قزوین برای اولین‌ بار است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور اجرا می‌شود؛ همچون سینمای نماز جمعه که به‌صورت هفتگی اکران فیلم‌های مستند با موضوعات مناسب اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را در دستور کار دارد و تاکنون با استقبال خوبی از سوی نمازگزاران روبه‌رو بوده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح نهضت خدمت و حضور مسئولین نهادهای مختلف جهت پاسخگویی به مطالبات مراجعان از دیگر اقدامات ستاد نماز جمعه است که این مطالبات تا پاسخگویی صحیح از سوی متولیان و رسیدن به نتیجه لازم پیگیری می‌شود.

شفیعی‌شاد افزود: اقداماتی هم فراتر از رسالت نماز جمعه برای سال آینده پیش‌بینی شده که از جمله آنها می‌توان به خدمات عمومی مشاور حقوقی در نماز جمعه، طرح پزشک جمعه و ویزیت رایگان مردم، طرح ساخت ایران یا ایران کالا جهت عرضه کالاهای تولید داخل با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی و عرضه محصول با کمترین قیمت به مردم و نمازگزاران اشاره کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: تمرکز ستاد بر دانش‌آموزان و حضور نسل‌ نوجوان و جوان در نماز جمعه است. الگوی جذب نوجوانان به نماز جمعه و برنامه‌های عملیاتی برای تحقق آن با برنامه‌هایی همچون طرح دانش‌آموزی میعاد، طرح یاوران جمعه، طرح مهر جمعه، طرح مصباح و مشکات و طرح امید در حال برگزاری است.

دبیر ستاد اقامه نماز جمعه استان قزوین تصریح کرد: تمام این اقدامات جهت جذب دهه هشتادی و دهه نودی‌ها به نماز جمعه صورت می‌گیرد تا هم‌ جو ظاهری تغییر داده و هم میانگین سنی نمازگزاران جمعه را کاهش داده و به سمت جوان‌سازی مخاطبان پیش‌ رویم.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه ستاد نماز جمعه قزوین از جنبه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و نرم‌افزاری در سطح کشور پیشتاز است اما از لحاظ امکانات زیرساختی،  فضای مسقف مناسب و یکپارچه، سیستم صوتی و نیز سیستم گرمایشی و سرمایشی بسیار در مضیقه است و در ایامی همچون ماه مبارک رمضان که مشارکت حداکثری همشهریان در نماز عبادی سیاسی جمعه را شاهدیم با مشکلاتی جهت استقبال و پذیرش نمازگزاران روبه‌رو هستیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *