امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
استاندار تهران :

ترویج فرهنگ زکات نیازمند اقدامات گسترده رسانه ای است

ری – ابتکارآنلاین: استاندار تهران گفت :ترویج و توسعه فرهنگ زکات در جامعه نیازمند اقدامات رسانه ای و تبلیغی گسترده ، هدفمند و با محتوا در این حوزه است.
کد خبر: 7481
زمان انتشار: ۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷ بعد از ظهر -
67 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علیرضا فخاری روز پنجشنبه در جشنواره علمی و ترویجی زکات استان تهران ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گسترش فریضه بزرگ و الهی زکات را نیازمند ترویج این فرهنگ در بین مردم دانست و گفت : باید در این خصوص برنامه ریزی کنیم و اگر موضوع زکات را بعنوان اصلی اساسی پذیرفته ایم، قطعا شاهد پدیده انفاق بی منت در جامعه خواهیم بود.

فخاری ادامه داد :زکات این امکان را به ما می دهد که با همدلی به مسئولیت اجتماعی خود در قبال اقشار ضعیف جامعه عمل کنیم و البته این امر نیازمند تبلیغات گسترده و دارای محتوا می باشد.

وی افزود :در این جشنواره که فرمانداران استان حضور دارند و بعنوان نایب رییس شورای زکات در شهرستان فعالیت می کنند باید رویکرد جدی و جدید نسبت به ترویج فرهنگ زکات در شهرستان متبوع خود داشته باشند.

استاندار تهران ادامه داد :اگر بتوانیم به درستی فرهنگ زکات را در جامعه ترویج دهیم و مردم با برکات این اصل دین آشنا شوند دیگر نیازمند دخالت ارکان دولت در زکات نیستیم و از طریق شبکه سازی مردمی این امر محقق می شود.

جشنواره علمی و ترویجی زکات با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی چراغی امام‌جمعه شهرستان ری و رئیس شورای زکات استان تهران ، جوهری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار ، نایبی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و سایر مسئولان برگزار شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *