امروز شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳
امام جمعه بجنورد:

دین اسلام با فداکاری امام حسین (ع) زنده شد

خراسان شمالی – ابتکارآنلاین: امام جمعه بجنورد گفت: دین اسلام با فداکاری امام حسین (ع) در کربلا و خانواده او زنده شد.
کد خبر: 7533
زمان انتشار: ۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰ بعد از ظهر -
88 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – حجت الاسلام رضا نوری در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه که در مصلای بجنورد برگزار شد، با اشاره به قرار داشتن در ماه شعبان، اظهار کرد: ماه شعبان، ماه پیامبر گرامی اسلام است و حرکت کردن در مسیر پیامبر و گوش دادن به سخنان ایشان سبب کمک کردن به خودمان می شود تا در آخرالزمان در کنار پیامبر گرامی خودمان قرار بگیریم.

وی اخلاق نیکو، ظلم‌ستیزی، توکل به خداوند و آبروداری را بخش کوچکی از ویژگی های پیامبر اسلام دانست و افزود: این ویژگی ها جزو سیره و مسلک پیامبر اسلام به حساب می‌آید که رعایت آن‌ها، خشنودی خداوند متعال را به دنبال دارد.

وی همچنین بیان کرد: یکی از مناسبت های ویژه در ماه مبارک شعبان، ولادت امام حسین (ع) است که همه هستی خویش از جان خود گرفته تا خانواده و آبرویش را برای خداوند تقدیم کرد.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: هیچ امت دیگری فردی همانند امام حسین (ع) ندارد و این شخصیت و فداکاری های ایشان صرفاً متعلق به اسلام است؛ فداکاری امام حسین (ع) بود که سبب زنده شدن دین پیامبر شد و خانواده او نیز به تبیین کربلا و اسلام پرداختند.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: روز ولادت امام حسین (ع) در کشور ما، روز پاسدار نامیده شده است که طی چهار دهه گذشته در همه صحنه ها در کنار مردم و ولایت قرار داشته و برای سلامت، امنیت، معیشت و… مردم تلاش کرده اند و باید قدردان آن‌ها باشیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *