امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

بخشش جرائم عوارض پایدار شهری در منطقه یک شهرداری تهران

شمیرانات – ابتکارآنلاین: امسال توزیع قبوض عوارض پایدار شهری با حضور نیروهای شهرداری منطقه یک در محلات با تحویل مستقیم آنها به مالکان و با اعلام بخشودگی جرائم نوسازی و کسب و پیشه سال‌های پیش، همراه است.
کد خبر: 7598
زمان انتشار: ۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳ بعد از ظهر -
85 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمود رفیعی معاون مالی و اقتصاد شهری این منطقه روز یکشنبه گفت: این بخشودگی از استثنائی ترین بخشودگی های جرائم در تاریخ بلدیه از سال ۱۳۴۱ تاکنون است و مالکان در صورت پرداخت عوارض خود تا ۲۹ اسفند، علاوه بر این بخشودگی از ۱۰ درصد جایزه خوش حسابی نیز بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: پیش از این اداره پست به توزیع قبض اقدام می کرد که امسال با هدف نظارت بیشتر و پایش بلوک به بلوک و محله به محله توزیع فیش ها توسط نیروهای آموزش دیده شهرداری منطقه یک آغاز می شود.

رفیعی خاطرنشان کرد: ۷۵ مامور توزیع با ۱۵ سرگروه از منطقه یک معرفی شدند که به همراه کارت شناسایی به منازل مراجعه و فیش صادره را تحویل مالک و شماره تماس مالک را نیز نوشته و برای پایش تکریم و رصد، تحویل مسئولان مربوطه قرار می دهند.

معاون شهردار منطقه یک افزود: امسال بیش از سه میلیون و ۳۰۰ هزار فیش در تهران صادر می‌شود که حدود ۱۷۵ هزار فیش مربوط به منطقه یک که قرار است هر ماموری در منطقه روزانه به ۷۵۰ مالک فیش تحویل دهد که اطلاعات بلوک ها نیز از واحد GIS منطقه گرفته شده تا دقت در فرایند توزیع بیشتر شود.

وی اظهار داشت: این اقدامی است که از طرف اداره کل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران و با همکاری سازمان فناوری و موسسه همشهری (برای چاپ قبوض) و شهرداری های مناطق اجرایی شده است.

منطقه یک شهرداری تهران در منتهی‌الیه شمال شرقی این شهر واقع شده‌ است که شمالی‌ترین منطقه پایتخت محسوب می شود.

این منطقه از شمال (شمیران) به رشته‌ کوه البرز، از غرب به منطقه اوین، از جنوب به بزرگراه شهید چمران و بزرگراه مدرس و بزرگراه شهید صدر و از شرق به لواسانات محدود می‌شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *