امروز جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳
سفیر ژاپن در ایران:

فرصت‌های سرمایه گذاری خوبی در چابهار وجود دارد

چابهار – ابتکارآنلاین: کازوتوشی گفت: چابهار شهری دریایی با قابلیت اتصال به نقاط مختلف دنیاست و فرصت‌های خوبی برای سرمایه گذاری و گردشگری در این شهر وجود دارد.
کد خبر: 7690
زمان انتشار: ۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴ بعد از ظهر -
61 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – آیکاوا کازوتوشی، سفیر ژاپن در ایران که به همراه نماینده برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران و هیئت همراه به چابهار سفر کرده است گفت: سه سازمان از سوی سازمان ملل متحد به منظور همکاری در بخش‌های آب، گمرک و بنادر راهی چابهار شده‌اند که امیدواریم دستاورد‌های خوبی به همراه داشته باشد.

سفیر ژاپن در ایران با بیان اینکه چابهار شهری دریایی با قابلیت اتصال به نقاط مختلف دنیاست، گفت: فرصت‌های خوبی برای سرمایه گذاری و گردشگری در این نقطه از ایران وجود دارد.

وی با تمجید از ظرفیت بالای گردشگری در چابهار، افزود: کوه‌های مریخی، تالاب صورتی و ظرفیت‌های متعدد نوار ساحلی از جمله جذابیت‌های مهم این منطقه به شمار می‌رود.

سفیر ژاپن در ایران ادامه داد: چابهار به نقاط مختلف جهان از طریق ارتباط دریایی متصل می‌شود که این فرصت خوبی هم برای گردشگری و هم برای سرمایه‌گذاری است.

کازوتوشی با اشاره به اینکه ما ژاپنی‌ها اینگونه مناطق که از نظر نوع غذا‌ها و زندگی به ما نزدیک است را دوست داریم، تصریح کرد: زندگی مردم چابهار با توجه به سکونت در کنار دریا و استفاده از غذا‌های دریایی شباهت‌هایی با نوع زندگی مردم ژاپن دارد و خلق و خو و آرامی آن‌ها نیز مشابه مردم کشور ماست و من به این آداب و رسوم علاقه زیادی دارم.

(منبع: ایرنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *