امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
رئیس کل گمرک:

هدف آرمانی ما توسعه اقتصادی همراه با عدالت است

اسلامشهر – ابتکارآنلاین: معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک اعلام کرد: سیاست دولت، ترخیص بار در کمترین زمان و بالاترین سرعت ممکن است.
کد خبر: 7851
زمان انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶ بعد از ظهر -
45 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد رضوانی فر روز دوشنبه در آئین افتتاح نخستین بندر خشک کشور در اسلامشهر که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: براساس سند تدوینی اولیه برنامه هفتم توسعه کشور در دولت سیزدهم، هدف آرمانی ما توسعه اقتصادی همراه با عدالت است.

وی ادامه داد: یکی از کلیدی ترین موضوعاتی که در ذیل این سند تدوین شده، توسعه، تسهیل، روانسازی و کاهش هزینه های مربوط به حوزه تجارت بین الملل، صادرات و واردات بوده که در ذیل این هدف کلیدی، مجموعه ای از بسته های سیاستی و حمایتی دولت در حال اجرا است.

به گفته رضوانی فر، بخش دیگر روانسازی و تسهیل کارهایی مانند حمل یکسره، استفاد از ماده ۴۲، ترخیص بار با حداقل اسناد و پذیرش ضمانت نامه به جای حقوق عوارض بوده که آن هم در گمرک در حال اجرا است.

رئیس کل گمرک اظهار داشت: مجموعه ای از بسته های دیگر نیز برای این کار وجود دارد که باوجود آنکه هزینه ای به دولت تحمیل کرده و مجموعه ای از واریزی به خزانه کاهش داده اما دولت با جدیت این کارها را پیگیری می کند.

وی خاطرنشان کرد: در این باره می توان به کاهش عوارض کالاهای وارداتی مانند مواد اولیه، دارو، تجهیزات و قطعات از چهار درصد به یک درصد اشاره کرد و در این بخش شاهد کاهش حدود ۳۵ هزار میلیارد تومانی در درآمد بوده ایم.

به گزارش ایرنا، بندر خشک، بندری چند منظوره است که به طور مستقیم توسط جاده یا راه آهن به بندر دریایی وصل می شود؛ در واقع بندر خشک مرکزی برای دپو و انتقال کالاها به مقاصد دیگر است.

عملیات احداث بندر خشک آپرین اسلامشهر براساس تفاهم‌نامه منعقده بین رئیس کل گمرک کشور با مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ در زمینی به مساحت یک‌هزار هکتار آغاز شد و قرار است بیش از ۶۰ درصد از کالاهای ورودی کشور را دریافت و به صاحبان کالا تحویل داده شود.

البته کار احداث و تجهیز بندر آپرین با اهمال مسئولان قبلی و مشکلات زیاد به دولت سیزدهم رسید و با دستور مستقیم رئیس جمهور روند اجرا سرعت گرفت و امروز به افتتاح رسید.

اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب تهران واقع شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *