امروز شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولیدی خاورمیانه در خراسان جنوبی

خراسان جنوبی – ابتکارآنلاین: عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولیدی فلورین اسید گرید خاورمیانه با حضور استاندار خراسان جنوبی در نهبندان آغاز شد.
کد خبر: 8040
زمان انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰ بعد از ظهر -
30 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – با پیگیری‌های جواد قناعت؛ استاندار خراسان جنوبی و مذاکراتی که با سرمایه گذاران بخش خصوصی و هلدینگ‌های اقتصادی صورت گرفت، پروژه احداث بزرگترین واحد تولیدی فلورین اسید گرید خاورمیانه، در نهبندان کلنگ زنی شد.

این مراسم، امروز شنبه ۲۰ اسفند با حضور نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی همراه بود.

حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط در دورترین نقطه از مرکز استان و در محل اجرای پروژه و بحث و گفتگو درخصوص مطالبات سرمایه گذاران و تأکید بر تسهیل شرایط برای تسریع در روند اجرای کار، از نکته‌های قابل تأمل در این مراسم بود که با دستور استاندار صورت گرفت.

واحد فرآوری معدن فلورین سیمرغ نهبندان با سرمایه گذاری ارزی ۱.۸۵ میلیون یورویی و سرمایه گذاری ریالی ۹۰ میلیارد تومانی اجرا می‌شود.

سرمایه گذاری صورت گرفته بر روی استحصال ذخایر معدنی در این معدن ۶۰ میلیارد تومان است. سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در این معدن ۲۰ میلیارد تومان هزینه کرده است. فعال شدن این واحد فرآوری، اشتغالزایی برای ۱۰۰ نفر را به همراه دارد.

ایران که در حال حاضر از واردکنندگان فلورین اسید است، با راه اندازی این واحد تولیدی، به صادرکننده این محصول تبدیل خواهد شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید