امروز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳
سفیر چین:

آماده سرمایه‌گذاری در استان کرمان هستیم

کرمان – ابتکارآنلاین: سفیر چین در ایران گفت: رایزن بازرگانی سفارتخانه به همراه من به کرمان آمده و آماده سرمایه‌گذاری در این استان هستیم و ظرفیت‌های اقتصادی کرمان را به سرمایه‌گذاران چینی معرفی خواهم کرد.
کد خبر: 8042
زمان انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷ بعد از ظهر -
68 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – چانگ هوآ عصر امروز ۲۰ اسفندماه در دیدار با استاندار کرمان اظهار کرد: محصولات کشاورزی کرمان بسیار مشهور است و در حال حاضر واردات محصولات کشاورزی از ایران به چین توسعه یافته و اکنون مجوز واردات نارنگی، عسل، لبنیات و سیب به چین صادر شده است.

او با بیان این مطلب که چهار سال سفیر چین در ایران هستم اما برای اولین بار به کرمان آمده ام، تصریح کرد: بسیار خوشحالم که به کرمان که یک شهر باستانی است، سفر کردم.

سفیر چین در ایران قدمت دوستی ایران و چین را بسیار زیاد اعلام کرد و در ادامه از اماکن گردشگری کرمان سخن به میان آورد و گفت: امروز از باغ شاهزاده ماهان بازدید کردم که بسیار شگفت‌انگیز بود. ضمن اینکه کویر لوت یک ظرفیت بزرگ در کرمان است.

او بازدید از کارخانه های خودروسازی چینی در بم را از دیگر برنامه های خود در استان کرمان اعلام کرد و افزود: سفر رئیس‌ جمهور ایران به چین یک سفر بسیار موفقیت آمیز بود و دو طرف ۱۸ تفاهم‌نامه امضا کردند و سفری با دستاوردهای بزرگ بود.

چانگ هوآ با بیان اینکه چین برای توسعه صلح و ثبات در منطقه آماده همکاری است، ادامه داد: روز گذشته علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در پکن بود که با طرف عربستانی به تفاهم رسیدند.

او تاکید کرد: رایزن بازرگانی سفارت چین در ایران به همراه من به کرمان آمده و آماده سرمایه‌گذاری در کرمان هستیم و ظرفیت‌های اقتصادی استان کرمان را به سرمایه‌گذاران چینی معرفی خواهم کرد.

سفیر چین در ایران با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا از سفر چینی‌ها به خارج از کشور به مدت سه سال جلوگیری کرد، گفت: ایران یکی از مقاصد توریست‌های چینی است و ۴۰ کشور برای سفر و گردشگری چینی‌ها تعیین شده است.

(منبع: ایسنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *