امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

۸ حلقه آب چاه غیرمجاز در پردیس مسدود شد

پردیس – ابتکارآنلاین: مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری با انسداد هشت حلقه چاه غیرمجاز از خروج ۱۹۸ هزار متر مکعب آب در سال از سفره‌های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد این اداره جلوگیری شد.
کد خبر: 8049
زمان انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۹ قبل از ظهر -
108 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – وحید مرادی نسب روز یکشنبه اظهار داشت: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی، بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری هشت حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی ۱۰ لیتر بر ثانیه و عمق کلی ۱۵۲ متر پر و مسدود شد.

وی بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی آب تاکید کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

مرادی نسب افزود: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

جلوگیری از خروج سالانه ۹۹ هزار متر مکعب آب طی یک هفته کاری

مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد پنج حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری و جلوگیری از خروج سالانه ۹۹ هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور خبر داد.

حیدر دهقانی گفت: با تلاش و پیگیری ‏های مستمر اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب شهریار و در راستای صیانت از منابع آبی پننج حلقه چاه غیر مجاز در مجموع با عمق ۱۲۰ متر و دبی پنج لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.

وی افزود: طی مدت یاد شده به منظور کنترل و مدیریت بهره برداری از چاه های مجاز، ۲ دستگاه کنتور حجمی ‏هوشمند نیز بر روی چاه های دارای پروانه بهره برداری نصب شد.‏

دهقانی خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار، به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت ‏آب منطقه ای تهران با هرگونه تخلف و سوء استفاده از منابع آب سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می کند.‏

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *