امروز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تهران خبر داد؛

دستگیری شکارچی متخلف در «ورجین»

شمیرانات – ابتکارآنلاین: مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تهران از دستگیری یک شکارچی متخلف در «ورجین» خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهم ماینر و مشروبات الکلی کشف شد.
کد خبر: 8173
زمان انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵ بعد از ظهر -
129 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علیرضا مزینانی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران از دستگیری شکارچی غیرمجاز در منطقه «ورجین» خبر داد و گفت: مأموران اجرایی حفاظت محیط زیست استان تهران، روز دوشنبه ۲۰ اسفند ماه حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده ورجین شمیرانات، به یک نفر شکارچی غیرمجاز که اقدام به شکار یک رأس میش وحشی گونه حمایت شده کرده بود برخورد و متهم را دستگیر کردند.

وی افزود: متخلف در پوشش خانواده و گردشگری وارد منطقه شده و با درگیری با مأموران و ایراد ضرب و جرح عمدی مأموران، در پی اخفای اقدامات خود بوده که خوشبختانه با هوشیاری محیط بانان موضوع مورد پیگیری قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تهران گفت: در پی تحقیقات بیشتر از این متهم مشخص شد، وی از شکارچیان سابقه دار بوده و در سنوات گذشته نیز پرونده قضائی داشته که منجر به محکومیت حبس و ضبط سلاح شکاری به نام دولت شده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس با شناسایی محل اختفای متهم در پاکدشت و اخذ نیابت قضائی از مخفیگاه نامبرده با همکاری پلیس امنیت پاکدشت، محل مذکور مورد بازرسی قرار گرفت، که در بازرسی از مخفیگاه متهم مجموعه‌ای از تخلفات مشتمل بر لاشه تعداد پنج رأس میش و بره وحشی، اجزای بدن یک قلاده روباه، ۱۷ قطعه قرقاول زنده، یک قبضه سلاح بادی PCP، تعداد پنج عدد تور و سه عدد چوب ماهیگیری کشف شد که در بازرسی بیشتر توسط پلیس امنیت، تعدادی ماینر و مشروبات الکلی نیز از محل کشف و ضبط شد.

مزینانی با اشاره به اینکه با دستور قضائی جرایم مربوط به دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی دیگر نیز به طور همزمان مورد پیگیری قرار گرفت، تصریح کرد: پرونده متهم برای رسیدگی‌های بعدی به مراجع قضائی ارجاع شد و از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در حال پیگیری است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید