امروز پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۳

توقیف ساعتی ۱۶۳ دستگاه خودرو متخلف در البرز

کرج – ابتکارآنلاین: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: ۱۶۳ دستگاه خودرو متخلف طی ۷۲ ساعت گذشته در بزرگراه های درون شهری این استان توقیف ساعت شد.
کد خبر: 8292
زمان انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹ قبل از ظهر -
64 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سرهنگ حمداله رحمتی پور اظهار کرد: در اجرای طرح نوروز و ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و همچنین برخورد با تخلفات حادثه ساز به منظور افزایش ایمنی و کاهش تصادفات، طرح توقیف ساعتی وسایل نقلیه متخلف در سطح بزرگراه های درون شهری استان البرز اجرا شده است .

وی اضافه کرد: همچنین طی سه روز گذشته تاکنون هفت هزارو ۲۹۷ راننده متخلف نیز به دلیل تخلف سرعت غیرمجاز اعمال قانون شدند.

رحمتی پور گفت: این طرح به طور مستمر و به صورت شبانه روز در طول ایام نوروز اجرا خواهد شد و با تخلفات حادثه ساز اعم از سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکات مارپیچ و عبور ازچراغ قرمز به طور قاطع برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در طرح توقیف ساعتی، ضمن اعمال قانون و ثبت نمره منفی در سوابق گواهینامه راننده متخلف، خودرو به مدت ۲ ساعت متوقف شده و یک بنر تحت عنوان “توقیف به دلیل ارتکاب تخلفات حادثه ساز” به خودرو الصاق می شود.

رییس پلیس راهور استان یادآورشد : هدف پلیس ایجاد بستری ایمن برای سفرهای نوروزی شهروندان بوده و سلامتی هموطنان قابل مماشات نخواهد بود، در این راستا طرح توقیف ساعتی به منظور برخورد قانونی با تخلفات حادثه ساز و برهم زنندگان نظم و امنیت عبور و مرور و الزام رانندگان به رعایت مقررات و پرهیز از تکرار این قبیل تخلفات است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *