امروز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲

۴۲ تن پسته قاچاق در قرچک کشف شد

قرچک – ابتکارآنلاین: فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: محمموله ۴۲ تنی پسته قاچاق به ارزش ۲۷۰ میلیارد ریال در قرچک کشف شد.
کد خبر: 8379
زمان انتشار: ۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳ بعد از ظهر -
15 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – سردار کیومرثر عزیزی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در اجرای طرح برخورد با قاچاق کالا و ارز ویژه ایام نوروز ۱۴۰۲ ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان و فرماندهی انتظامی شهرستان قرچک در پی کسب خبری مبنی بر دپوی پسته قاچاق، رسیدگی به موضوع به سرعت در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی به محل اعزام و در بازرسی از انبار مورد نظر مقدار ۴۲ تن پسته قاچاق را کشف کردند.

این مسئول با بیان اینکه در این رابطه پرونده تشکیل و به اداره تعزیرات ارسال شد، خاطرنشان کرد: ارزش این محموله قاچاق کشف شده برابر اعلام نظر کارشناسان امر ۲۷۰میلیارد ریال است.

عزیزی با تاکید بر جدیت پلیس در اجرای منظم و مستمر طرح های پیشگیرانه، از شهروندان و مردم فهیم و قدرشناس خواست در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیرمجاز در قالب احتکار کالا و یا تهیه و توزیع کالای قاچاق توسط افراد سود جو، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان و محتکران اقدام شود.

اخاذ مامورنما دستگیر شد

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان قرچک گفت: ماموران پلیس، اخاذ مامورنما و عامل تهدید و مزاحمت در قرچک را دستگیر کردند.

سرهنگ دوم علی سمنگانی روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: عوامل انتظامی شهرستان قرچک با دریافت خبری مبنی بر این که فردی در یکی از پارک‌های شهرستان جلو برخی شهروندان را گرفته و با معرفی خود به عنوان مامور و با پوششی شبیه به لباس پلیس نسوان، اقدام به اخاذی و ایجاد مزاحمت می کند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: ماموران کلانتری ۱۳ باقرآباد با بررسی موضوع سریعا به محل اعزام شدند و یکی از شهروندان با مراجعه به ماموران اظهار داشت که خانمی از وی مبلغ یک میلیون ریال اخاذی کرده که بلافاصله متهمه شناسایی و ضمن هماهنگی قضائی، متهم دستگیر شد.

این مسئول اضافه کرد: در بازرسی بدنی از متهم یک عدد دستبند و مقدار سی میلیون ریال پول نقد کشف و ضبط شد و متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید