امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
مدیرکل انتقال خون استان خبر داد:

رشد ۴۸ درصدی مراجعه اهداکنندگان بار اولی خون در خراسان شمالی

خراسان شمالی – ابتکارآنلاین: مدیرکل انتقال خون خراسان شمالی از رشد ۴۸ درصدی مراجعه اهداکنندگان خون بار اولی در سال گذشته خبر داد.
کد خبر: 8518
زمان انتشار: ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۰ بعد از ظهر -
42 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – دکتر هادی نوری اظهار کرد: در سال گذشته ۳۰ هزار و ۶۶۱ نفر برای اهدای خون به مراکز خونگیری استان مراجعه کرده اند که با رشد ۳۱ درصدی مواجه بوده ایم.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت میزان اهدای خون نیز با رشد ۳۴ درصدی مواجه بوده است، گفت: در سال گذشته ۲۵ هزار و ۶۸۶ نفر موفق به اهدای خون خود شده اند.

نوری افزود: میزان اهدای خون بانوان نیز در استان با رشد ۶۱ درصدی مواجه بوده که ۳ هزار و ۲۰ نفر از بانوان استان موفق به اهدای خون شده اند.

به گفته وی در سال گدشته ۵ هزار و ۵۵۱ نفر نیز برای اولین بار به مراکز خون گیری استان مراجعه کرده و موفق به اهدای خون شده اند.

این مقام مسئول بیان کرد: علاوه بر آن طی مدت مذکور ۱۱ هزار و ۱۹۳ واحد خون از خراسان شمالی به استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.

وی با اشاره به فعالیت مراکز خون گیری استان طی ماه مبارک رمضان امسال گفت: مراکز خون گیری استان در ماه رمضان امسال از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و پنج شنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و همچنین بعد از افطار از ساعت ۱۹ تا ۲۲ فعال هستند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید