امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

نخستین سمعک داخلی در دانشگاه آزاد ارومیه تولید شد

ارومیه – ابتکارآنلاین: رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه موفق شد نخستین سمعک ایرانی تولید کند که در همین راستا تمام تلاش خود را برای تولید انبوه آن به کار خواهیم گرفت.
کد خبر: 8513
زمان انتشار: ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵ بعد از ظهر -
138 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدرضا ولیلو اظهار کرد: نصیر زارع سلماسی توانست نخستین سمعک ایرانی را با بهترین کیفیت و تکنولوژی روز دنیا طراحی و تجاری سازی کند که اقدامی بسیار ارزشمند در تحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی است.

وی با اعلام اینکه دانشگاه آزاد از تمامی ظرفیت‌ها برای تولید انبوه این سمعک تولید شده بهره مند خواهد شد، افزود: این دانشجو توانست با حمایت‌ و پشتیبانی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه و در واحد فن آور این دانشگاه، اولین سمعک ایرانی را تولید کند.

ولیلو با بیان اینکه این دانشجو توانسته تکنولوژی تولید سمعک را در کشور بومی سازی کند، ادامه داد: این سمعک آماده تولید انبوه بوده و به‌زودی وارد بازار می‌شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: طبق اعلام کارشناسان، همه افرادی که به این سمعک احتیاج دارند، می‌توانند براحتی و با قیمت بسیار پایین در مقایسه با سمعک‌های خارجی و با کیفیت بسیار بالا آن را تهیه کنند.

وی اضافه کرد: تمامی توان خود را برای توسعه دانش بنیان و حمایت از دانشجویان نخبه ایرانی جهت توسعه کشور بکار خواهیم برد.

ولیلو با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی و یک دانشگاه اجتماعی است، یادآور شد: با توجه به رویکردهای جدید این دانشگاه در سال جدید، باید بیش از پیش در راستای تحقق شعار سال و دستیابی به دانشگاه ارزش آفرین و کارآفرین گام برداریم.

وی با اشاره بر اینکه تولیدی پایدار است که بر پایه فناوری بوده و پشتوانه علمی داشته باشد، افزود: فارغ التحصیلان باید متناسب با تخصصی که یاد می‌گیرند، بتوانند ایده‌های علمی خود را در قالب واحدهای فناورانه تبدیل به محصول، شغل و کسب درآمد کنند تا در جامعه خود نقش آفرین باشند یعنی محور اصلی تولید مبتنی بر دانش و دانش بنیان باشد تا توسعه پایداری را ایجاد کند.

نخستین سمعک ایرانی همه نیازهای افراد کم‌شنوا که نیازمند به سمعک با کیفیت و قیمت مناسب هستند را پوشش کامل می‌دهد و وابستگی کشور را از سمعک که محصولی وارداتی از کشورهای خارجی است، از بین می‌رود.

(منبع: ایرنا)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید