امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

آغاز اجرای طرح اتصال ۳۵ هزار نقطه در شهر پرند به فیبر نوری

رباط کریم – ابتکارآنلاین: مدیرعامل مخابرات استان تهران گفت: با توجه به تراکم جمعیت در شهر پرند سعی داریم تا پایان سال‌جاری ۳۵ هزار نقطه در این شهر به فیبر نوری متصل شود.
کد خبر: 8552
زمان انتشار: ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵ بعد از ظهر -
287 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – ملک جعفریان روز چهارشنبه در آیین افتتاح فیبر نوری از مبدا تا منزل در شهر پرند شهرستان رباط‌کریم اظهار داشت: در شهر پرند باتوجه به حجم بالای منازل مسکونی و سرریز جمعیت از کلان شهر تهران به این منطقه، ۳۵هزار نقطه در شهر پرند فاقد ارتباط هستند.

وی افزود: به همین خاطر استارت کار را با اولویت اجرای فیبر نوری در این واحد ها آغاز کردیم و سعی بر این است تا بتوانیم تا انتهای سال۱۴۰۲ شرایط و زیرساخت اتصال این مشترکین به شبکه را فراهم کنیم.

این مسئول با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا نیاز به حوزه فناوری اطلاعات و دیجیتالی را کاملا نشان داد، خاطرنشان کرد: کرونا فضایی را ایجاد و فرهنگ استفاده دورکاری را فراهم ساخت و لازمه توسعه و گسترش این فرهنگ سرمایه گذاری برای ارتقا و بهبود تجهیزات و بهسازی شبکه عظیم مخابرات است، تا بتوانیم بهترین سرویس های مورد نیاز مردم را در بخش های زیرساخت و انتقال ارائه دهیم.

جعفریان با بیان اهمیت اساسی مخابرات به عنوان زیر ساخت ارتباطی کشور، تاکید کرد: عمده ارتباطات میان سازمانها، دستگاه های خدمت رسان و بخش های تجاری و غیره به ویژه در استان تهران بر پایه استفاده از شبکه امن مخابراتی در جریان است، برای عقب نماندن از تحولات و دگرگونی های پی درپی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین به منظور ارتقای سرویس های جدید به مردم، بازنگری و اصلاح در تعرفه نگهداری شبکه، امری ضروری به شمار می رود.

مدیرعامل مخابرات استان تهران با اشاره به ضرورت ارتقا شبکه فیبر نوری و توسعه زیرساخت های ارتباطی مخابرات گفت: با آغاز انقلاب صنعتی چهارم و تاکید کارشناسان و صاحب نظران در این زمینه در ۱۰ سال آینده تحولی عظیم در حوزه فناوری اطلاعات اتفاق خواهد افتاد و استفاده از هوش مصنوعی در همه حوزه ها بسیار همه گیر خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: استقرار هوش مصنوعی در۱۰ سال آینده به ۶۶ درصد از مشاغل آسیب وارد می کند و این شرایط را ایجاد می کند که هفت درصد تولید ناخالص در جهان افزایش پیدا می کند به همین منظور شاهد آن خواهیم بود که هوش مصنوعی پیوندی ناگسستنی با مشاغل خواهد داشت.

وی اضافه کرد: لازمه این موضوع فراهم آوردن ارتباطات پرسرعت و تمام سعی و تمرکز ما بر این است شبکه فیبر نوری را توسعه دهیم و با برنامه ریزی هوشمندانه زیرساخت ها را فراهم کنیم و با هزینه کم به دستگاه های خدمات رسان و مردم ارائه دهیم.

در این آیین چهار دستگاه “جی پی او آن” با ظرفیت هر کدام ۸۰۰ مشترک ۲۵۶ تا اینترنت ای دی اس ال و ۱۰۰ سرویس اف تی تی اچ جهت ارایه خدمات برای مردم به بهره‌برداری رسید.

شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران با سه شهر رباط کریم، پرند و نصیرشهر با جمعیت نزدیک به ۵۵۰ هزار نفر قرار دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید