امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
فرماندار ویژه شهرستان ری

شهرک دانش بنیان ها در بخش فشافویه راه اندازی می شود

ری - ابتکارآنلاین: احداث و راه اندازی شهرک واحدهای تولیدی دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، رئیس کمیسیون صنایع مجلس و فرماندار ویژه شهرستان ری در بخش فشافویه بررسی و پیگیری شد.
کد خبر: 8599
زمان انتشار: ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۰ قبل از ظهر -
25 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – راه اندازی شهرک دانش بنیان ها در کنار شهرک صنعتی شمس آباد با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور روح الله دهقانی فیروزآبادی و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عزت الله اکبری تالار پشتی به همراهی حمید زمانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در بخش فشافویه شهرستان ری بررسی و پیگیری ویژه شد.

به گفته حمید زمانی فرمانداری ویژه شهرستان ری با توجه به وجود شهرک صنعتی شمس آباد در این بخش استقرار شهرک دانش بنیان ها می تواند در انتقال تجربیات واحدهای برخوردار از فناوری های نوین به واحدهای صنعتی دیگر موثر و نقش آفرین باشد.

فرماندار ویژه شهرستان ری همچنین اضافه کرد: این تصمیم بر اساس سخنرانی نخستین روز سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب مبنی بر بهره گیری از توانمندی بخش خصوصی در فعالیت‌های مختلف از جمله راه اندازی شهرک های دانش بنیان گرفته شد.

وی اعلام کرد: هم اکنون در شهرک صنعتی شمس آباد که در بخش فشافویه فعالیت می کند تعدادی از واحدهای صنعتی دانش بنیان مستقر هستند که از دانش روز در بخش‌های مختلف برخوردارند و بی تردید مشارکت این واحدها در انتقال فناوری های جدید به دیگر صنایع بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

فرماندار ویژه شهرستان ری در خصوص نتیجه بازدید امروز معاون رئیس‌جمهور و رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: محل تعیین شده برای استقرار شهرک دانش بنیان ها مورد تایید آنان قرار گرفت، از راه اندازی چنین شهرکی حمایت کردند و خواستار تسریع در پیگیری اجرای آن شدند.کاخ های صاحبقرانیه، نیاوران، موزه جهان نما و کوشک احمد شاهی در دل این مجموعه قرار گرفته اند.

شهرستان شمیرانات متشکل از چهار شهرشمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا، با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید