امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
استاندار فارس:

وقف از مهمترین فضائل اخلاقی است

فارس – ابتکارآنلاین: استاندار فارس با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم نمازی، وقف را از مهمترین و ماندگارترین فضائل اخلاقی در جامعه اسلامی برشمرد و بر لزوم گسترش آن تاکید کرد.
کد خبر: 8711
زمان انتشار: ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۹ بعد از ظهر -
55 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – دکتر محمدهادی ایمانیه دوشنبه ۲۱ فروردین در مراسم گرامیداشت پنجاه و یکمین سالگرد درگذشت محمد نمازی که بر سر مزار او برگزار شد، گفت: از زمان تشکیل مجمع خیرین تامین سلامت فارس، خیرین بزرگوار و نیک اندیش به ارزش امروز مبلغی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان به مجموعه سلامت اهدا کرده‌اند.

استاندار فارس با اشاره به تاریخچه تشکیل مجمع خیرین تامین سلامت اظهار داشت: الگوی ما در بدو تشکیل این مجمع اقدامات خیر گذشتگان در حوزه سلامت از جمله بیمارستان نمازی بود که با لطف خداوند متعال پس از مشاهده اثرات مثبت این مجموعه ها در سطح استان و ارائه آن به صورت الگوی در سطح ملی شاهد تشکیل مجمع های مشابه در سایر استان‌های کشور بودیم.

ایمانیه وقف را یکی از فضائل اخلاقی و خداپسندانه که تاثیرات ماندگاری در جامعه ایجاد می‌کند، دانست و افزود: توجه به مقوله وقف از خواسته های اصلی و اساسی اسلام است؛ چرا که قادر به ریشه کن نمودن فقر در جامعه اسلامی میباشد و در از بین بردن ناعدالتی های اجتماعی در جامعه بسیار موثر است.

به گزارش ایسنا، مرحوم محمد نمازی، یکی از بزرگترین و اثرگذارترین واقفان معاصر شیراز و ایران به شمار می‌رود که اقداماتی زیرساختی در حوزه بهداشت، درمان، تامین آب و … را در زادگاهش، شیراز، سامان داد و با تاسیس بیمارستان نمازی و پایه‌گذاری سیستم تامین آب شرب سالم، گام‌های اساسی در مسیر تحول کیفیت زندگی شهروندان این کلانشهر، برداشت.

بیمارستان نمازی شیراز، با گذشت نیم قرن از زمان تاسیس، اکنون یکی از مهمترین مراکز تخصصی و فوق تخصصی در زمینه پزشکی در کشور و منطقه به شمار می‌رود و هر ساله خدمات اثرگذاری در تشخیص و درمان انواع بیماری‌ها، به شهروندان ایران و سایر کشورهای منطقه ارائه می‌دهد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید