امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

نجات کوهنورد ۶۵ ساله در ارتفاعات لجور استان مرکزی

مرکزی – ابتکارآنلاین: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از نجات کوهنورد ۶۵ ساله در دیواره ارتفاعات لجور شهرستان شازند خبر داد.
کد خبر: 8829
زمان انتشار: ۲۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۰ بعد از ظهر -
50 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایسنا – علیرضا شهرجردی در رابطه با این خبر گفت: عصر روز گذشته، ۲۶ فروردین، طی تماس مردمی‌ با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات EOC جمعیت هلال احمر استان مبنی بر گرفتار شدن کوهنورد ۶۵ ساله در دیواره لجور شهرستان شازند، پس از انجام هماهنگی‌های لازم تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر این شهرستان به محل حادثه اعزام شد.

وی عنوان کرد: تیم اعزامی متشکل از ۸ نفر از پرسنل و نجاتگران جمعیت هلال احمر با تجهیزات کامل و مورد نیاز کوهستان اعزام و پس از دسترسی به مصدوم با تثبیت کارگاه با توجه به صعب العبور بودن و صخره ای بودن منطقه، اقدامات مورد نیاز را انجام دادند.

وی افزود: فرد مذکور به علت سقوط از ارتفاع، از ناحیه سر و ساق پای راست دچار آسیب و شکستگی شده بود، پس از انجام اقدامات اولیه و تثبیت، به دامنه کوه منتقل و به عوامل اورژانس جهت انتقال به بیمارستان تحویل داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه بیان کرد: عملیات فوق پس از ۳ ساعت با تلاش تیم اعزامی‌ با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، به نقل از هلال احمر استان مرکزی، شهرجردی ضمن قدردانی از عوامل امدادی حاضر در عملیات گفت: با توجه به شروع فصل بهار و تابستان و افزایش صعود و طبیعت گردی، شهروندان باید دقت داشته باشند که با رعایت تمامی نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات کامل صعود داشته و از کوهنوردی انفرادی تا جای ممکن خودداری کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید