امروز یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
جانشین فرمانده نزاجا:

به عهد خود با امام راحل پایبند هستیم

ری – ابتکارآنلاین: جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) گفت: ارتش به عهدی که سال ۱۳۵۸ با بنیانگذار کبیر انقلاب بست، همچنان پایبند و متعهد است.
کد خبر: 8856
زمان انتشار: ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۰ بعد از ظهر -
37 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – امیر سرتیپ نوذر نعمتی روز دوشنبه در مراسم تجدید میثاق فرماندهان و نیروهای ارتش با آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام راحل افزود: در اینجا پیمان می بندیم که بر لبیکی که به رهبر کبیر انقلاب در سال ۵۸ گفتیم، مصمم تر و محکم تر از گذشته پایبند هستیم.

وی یادآور شد: در روزهایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از گروهک ها در تلاش برای انحلال ارتش بودند، امام راحل آن فرمان تاریخی تشکیل ارتش جمهوری اسلامی را در ۲۹ فروردین صادر کرد و نیروهای ارتش نیز با لبیک به این فرمان تاکنون در خدمت دفاع از نظام و استقلال کشور هستند.

نعمتی اظهار داشت: با دوراندیشی که بنیانگذار کبیر انقلاب داشت و با صدور این فرمان، روح جدیدی در ارتش دمیده شد  و توانی مضاعف در رگ های این نیروی نظامی جریان یافت.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: حفظ استقلال و دفاع از نظام جمهوری اسلامی همان فرمانی است که امام راحل صادر کرد و از مردم خواست تا پشتیبان آن باشند.

این مسئول ادامه داد: امام ارتشی را احیا کرد که تولد خود را در ۲۹ فروردین همزمان با سالروز صدور فرمان تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب جشن می گیرد، نیرویی که ۴۸ هزار شهید گلگون کفن در هشت سال جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب اسلامی کرد و در هر دوران برای دفاع از این نظام و مردم ایستاد و در صحنه حضور یافت.

نعمتی اضافه کرد: در تمام این سال ها، مدال های مختلفی از سوی رهبر کبیر انقلاب و در ادامه رهبر معظم انقلاب بر سینه ارتش نصب شده است که مهمترین آن شجره طیبه بودن در نظام جمهوری اسلامی است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به منویان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ارتش “اشدعلی الکفار و رحما بینهم” را در مقابل دشمنان و مردم به نمایش گذاشت، گفت: نیروهای ارتش طی سال های گذشته در هر صحنه ای که مردم نیاز داشتند حاضر شد از سیل سرپل ذهاب تا مقابله با ویروس منحوس کرونا و در این مسیر از هیچ جانفشایی دریغ نکرد.

وی اضافه کرد: امروز ارزیابی دوستان و دشمنان از ارتش جمهوری اسلامی نشان می دهد که این نیرو نظامی در اوج آمادگی و توانمندی قرار دارد و ما از خدمت در این ارتش و برای این مردم به خود می بالیم.

مردم فقط گوشه ای از توان پدافندی و دفاعی ارتش را مشاهده می کنند

جانشین نیروی زمینی ارتش گفت که مردم در مناسبت های مختلف، گوشه هایی از توان پدافندی و هوایی ارتش را که قابل نمایش هست، مشاهده می کنند.

امیر نعمتی همچنین در حاشیه مراسم تجدید میثاق ارتش جمهوری اسلامی با آرمان های امام راحل در جمع خبرنگاران افزود: آمادگی رزمی و توان دفاعی ارتش طی سال های حیات آن در نظام جمهوری اسلامی به واقع منحصر به فرد است و این آمادگی و توان را مرهون رهبری رهبر کبیر انقلاب و در ادامه رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا و تلاش مخلصانه و جهاد گونه همه کارکنان و رزمندگان هستیم.

وی یادآور شد: در ارتش به خصوص در نیروی زمینی به طور کامل خودکفا هستیم و تمام این توانمندی را مرهون عمل به فرامین و تدابیر نورانی بنیانگذار کبیر انقلاب و رهبر فرزانه انقلاب هستیم.

نعمتی اظهار داشت: در روزهای آتی خبرهای خوبی از توانایی و آمادگی ارتش و نیروی زمینی به گوش مردم خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، امام خمینی (ره) با صدور پیامی تاریخی در تاریخ ۲۹ فروردین سال ۵۸ خطاب به ملت، سنگ بنای روز ارتش را گذاشتند.

از آن تاریخ به بعد هرسال در سالگرد صدور این پیام، روز ارتش در سراسر کشور جشن گرفته می شود و ارتش در شهرهای مختلف به رژه و نمایش قدرت می پردازد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید