امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
امام جمعه ارومیه:

دیانت اصل اساسی زندگی مردم ایران

ارومیه – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با رد برخی گفته های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی درباره تضعیف شدن معنویت در کشور گفت: دیانت اصل اول و اساسی زندگی مردم ایران است که در برهه های مختلف نمونه های بارز آن دیده می شود.
کد خبر: 8989
زمان انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰ بعد از ظهر -
39 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نمازجمعه ارومیه افزود: حضور پرشور و معنوی مردم ایران از پیر و جوان، زن و مرد و دختر و پسر در آیین های لیالی پرفیض قدر یکی از جلوه های دینداری و بصیرت ملت ایران بود.

وی اضافه کرد: برخلاف سخنان بیهوده دشمنان، روز به روز دینداری و معنویت در بین مردم ایران اسلامی بیشتر می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه دشمن همواره در فکر ناامید کردن مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، اظهار کرد: البته مردم ایران هم بارها و بارها توطئه های آنان را نقش برآب کرده اند و همچنان در مسیر عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل دشمنان نظام خواهند ایستاد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه دشمنان از برخی شرایط موجود در کشور می خواهند توطئه های خود را عملی کنند، ادامه داد: آنان می خواهند با این توطئه ها به دنیا بگویند که معنویت در ایران اسلامی رنگ باخته ولی بازهم به فضل الهی شکست خواهند خورد.

وی گفت: آزادی یکی از ارکان اساسی در دین مبین اسلام است و معنای آن هم آزادی از هوای نفس و مادیات است که می تواند تعالی روزافزون انسان را منجر شود و باید همه ما به این سمت حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه در ایام ماه مبارک رمضان به انحای مختلف دینداری مردم ایران ثابت شد، افزود: توزیع اقلام کمکی از هرنوع به نیازمندان در جامعه اسلامی و همچنین برگزاری طرح های اطعام نیازمندان و اکرام ایتام و همچنین دستگیری از فقرا از جمله اقداماتی بود که مردم در ایام پرفیض ماه رمضان انجام دادند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با تبریک فرارسیدن روز عید سعید فطر به همه مسلمانان جهان و روزه داران، برپایی نماز در این عید سعید و همچنین پرداخت زکات فطریه را از جمله مهمترین اقدامات عنوان کرد و ادامه داد: حضور پرشور در صفوف نماز عید که صبح فردا، شنبه اقامه خواهد شد موجب ناامیدی دشمنان دین مبین اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد شد.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید