امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

دستور استاندار همدان برای افزایش تولید مرغ

استاندار همدان با اشاره به کمبود مرغ و نوسانات قیمت راه حل را در افزایش ظرفیت تولید مرغ استان اعلام کرد.
کد خبر: 9089
زمان انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۴ بعد از ظهر -
50 بازدید

همدان – ابتکار آنلاین: علیرضا قاسمی فرزاد در نشست ‌ستاد تنظیم بازار استان همدان با اشاره به کمبود مرغ و نوسانات قیمت راه حل را در افزایش ظرفیت تولید مرغ استان اعلام کرد.

وی خواستار افزایش تولید مرغ گرم در استان شد و افزود: باید تولید مرغ همدان از میانگین ۶۰ میلیون تن عبور کند و به ۹۰ تن برسد چرا که همدان ظرفیت تولید ۳ میلیون قطعه مرغ را به راحتی دارد.

استاندار همدان شکستن قیمت بالای مرغ در بازار همدان را مشروط به توزیع منظم و منسجم مرغ منجمد عنوان کرد و گفت: باید میزان کسری مرغ با تزریق مرغ منجمد جبران شود.

این مقام مسئول خواستار مقابله با دلال‌بازی‌های بازار مرغ شد و گفت: در حال حاضر مرغ تا حدود ۸۵ هزار تومان ‌در بازار همدان توزیع می‌شود که برای کنترل بر آن و نظارت قیمت باید با دلال ها و واسطه گران برخورد شود.

وی در ادامه از وضعیت بی‌کیفیت نان در استان انتقاد کرد و افزود: باید به تولید گندم باکیفیت و به‌روزرسانی تجهیزات در این خصوص توجه ویژه شود.

قاسمی‌فرزاد خواستار جلوگیری از توزیع آراد بی‌کیفیت در سطح شهر و بین نانوایان همدانی شد و بیان کرد: راه حل مشکل بی کیفیتی نان در همدان توزیع گندم با کیفیت میان کارخانجات پرفروش، به‌روزرسانی تجهیزات و ایجاد مباحث تشویقی می باشد که باید انجام شود.

استاندار همدان با بیان اینکه فلورانس سبوس پایین باعث بیماری های خطرناک در بین مردم می شود، بیان کرد: تأیید سلامت محصولات از سوی دانشگاه علوم پزشکی در کنار نظارت بر اجرای موارد لازم از سوی نهادهای نظارتی از مهم ترین اقداماتی أست که باید جدی گرفته شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان نیز با اشاره به مشکل توزیع و عرضه مرغ در همدان گفت: تأخیر در ارسال نهاده ها باعث شد مرغداران نسبت به جوجه ریزی رغبت و تمایلی نداشته باشند و ۳۶ درصد کاهش جوجه‌ریزی در استان را شاهد باشیم که باعث کاهش تولید و بالارفتن قیمت مرغ شد.

رضا بهراملو افزود: از روز گذشته تاکنون ۶۵ تن مرغ کشتار شده و همچنین با توزیع مرغ منجمد تنظیم بازار مشکل کمبود مرغ همدان برطرف خواهد شد.

رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان نیز علت گرانی مرغ را علاوه بر سوءمدیریت تامین نهاده های دامی برخی شایعات در فضای مجازی دانست و گفت: چند روز گذشته همزمان با تعطیلات در فضای مجازی شایعه‌ای مطرح شد که قیمت جدید مرغ بعد از عیدفطر اعلام می‌شود و همین موضوع باعث شد بسیاری از مرغداران که حتی محدودیتی در توزیع نداشتند، از عرضه خودداری کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید