امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

دردسرهای ملی پوش کشتی ایران

شاهرود- ابتکارآنلاین: کشتی گیر وزن ۶۵ کیلوگرم و عضو سابق تیم ملی ضمن اشاره به مصدومیت‌های پی در پی در مسابقات انتخابی و کشوری، گفت: متاسفانه حمایتی از ما صورت نگرفته و با هزینه شخصی درمان شدم.
کد خبر: 9106
زمان انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۸ قبل از ظهر -
70 بازدید

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین  – مرتضی عطایی کشتی‌گیر ۶۵ کیلوگرم و عضو سابق تیم ملی کشتی ایران ضمن بیان اینکه دعوت شدن به تیم ملی آن هم در کشتی پروسه سختی را باید گذراند، تاکید کرد: برای پوشیدن دوبنده تیم ملی باید از مسابقات منطقه، شهرستان و استان و کشور گذر کرد تا در نهایت بتوان در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت و در صورت موفقیت برای مسابقات برون مرزی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه ورزش را از هشت سالگی شروع و تا ۱۲ سالگی رزمی کار بودم، افزود: از ۱۲ سالگی به قصد پیگیری ورزش فوتبال فعالیت‌هایی را کردم اما در نهایت با راهنمایی‌های دایی‌ام متوجه شدم که در کشتی استعداد بهتری دارم و در نهایت از ۱۵ سالگی وارد این ورزش شدم.

این کشتی‌گیر با بیان اینکه اوایل از طرف استان البرز در میادین ورزشی شرکت می‌کردم اما با وجود نبودن پیگیری‌ها صلاح بر این بود که از طرف جنوب کشور وارد مسابقات ورزشی شوم، تاکید کرد: متأسفانه قبل از انتخابی تیم ملی سال ۱۴۰۰ گرگان از ناحیه کتف آسیب دیده بودم و در مسابقه از ناحیه کتف و زانو دچار آسیب دیدگی شدم و نتوانستم مراحل بعدی را کشتی بگیرم و بدون هیچ پیگیری از طرف فدراسیون، با هزینه‌های شخصی درمان شدم.

عطایی با بیان اینکه مجدداً قبل از انتخابی تیم ملی ۱۴۰۱ تهران از ناحیه فک دچار آسیب شدم، تاکید کرد: متأسفانه به قهرمانان بها داده نمی‌شود تا زمانی که صاحب مدال المپیک نشوند از حمایت‌ها نیز خبری نیست من هم بعد از این مصدومیت‌های مداوم متأسفانه هیچ حمایتی نشدم.

وی با بیان اینکه پنج سال پیش پیشنهادی از کشور هلند داشتم و آن را رد کرده و از آنجا که دارای دو کارشناسی مکانیک و روانشناسی هستم در آموزش و پرورش تدریس می‌کنم، تاکید کرد: شرایط جسمانی بهتری دارم و رو به بهبودی کامل هستم.

این کشتی‌گیر سابق تیم ملی درباره وضعیت خود بیان کرد: در حال برطرف کردن نواقص هستم تا با برنامه‌ریزی جدی‌تر به میادین ورزشی برگردم هر چند دشواری‌های مالی زیادی وجود دارد که با آن مواجه هستیم.

عطایی درباره مصدومیت‌های پی در پی خود نیز گفت: متأسفانه کشتی یک ورزش فرسایشی است و اگر رعایت نکنیم همیشه با آسیب مواجه هستیم.

(منبع: مهر)

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید