امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

درج نکردن قیمت بیشترین تخلف اصناف زنجان است

رئیس اتاق اصناف استان زنجان از معرفی ۱۱۵ تخلف به تعزیرات خبر داد و گفت: درج نکردن قیمت بیشترین تخلف اصناف زنجان است.
کد خبر: 9229
زمان انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۵ بعد از ظهر -
160 بازدید

زنجان – ابتکار آنلاین : محمد بازرگان اظهار داشت: از ابتدای مهر سال ۱۴۰۱ تا ۱۷ اسفندماه ۳ هزار و ۸۰۶ بازرسی از اصناف سطح استان انجام شد و ۱۱۵ مورد تخلف به تعزیرات معرفی و تشکیل پرونده شده است.

وی با اشاره به اینکه عدم درج قیمت بیشترین تخلف اصناف را شامل می‌شود، ابراز کرد: گران‌فروشی، کم‌فروشی و تقلب نیز از جمله موارد تخلفات است که توسط هیئت بازرسی در این مدت به ثبت رسید.

رئیس اتاق اصناف زنجان خاطرنشان کرد: گشت‌های مشترک به شکل رندوم از اصناف بازرسی و مواردی همچون گران‌فروشی، کم‌فروشی، نداشتن جواز کسب، و عدم درج قیمت را رصد می‌کنند و مواردی همچون نداشتن قیمت مشمول ۱۰ میلیون تومان جریمه و معرفی به تعزیرات می‌شود.

وی به موضوع افزایش بی‌رویه اجاره واحدهای تجاری اشاره کرد و گفت: برای واحدهای مسکونی اجازه افزایش سالانه ۲۰ درصد اجاره‌بها داده شده اما در مورد واحدهای تجاری دستورالعملی نداریم و این موضوع کنترل بازار را دچار چالش کرده است.

بازرگان با اشاره به اینکه اجاره بالای واحدهای تجاری سبب افزایش تورم و تخلف می‌شود، تصریح کرد: برخی این نظر را دارند که واحدهای تجاری درآمدزا هستند و اجاره آن‌ها باید بیش از واحدهای مسکونی باشد اما دود این تفکر به چشم مردم می‌رود و تلاش داریم با اخذ مصوبه از ارکان‌های دولتی این موضوع را ساماندهی کنیم

(منبع : تسنیم ).

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *