امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲

وزیر امور خارجه به فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گزارش داد

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس تصریح کرد: وزیر امور خارجه به تقویت نقش آفرینی نهادهای چندجانبه در همکاری کشورهای جنوب، از جمله همکاری شانگهای و بریکس در جهان پیش رو اشاره کرد و از تصویب سریع اسناد عضویت ایران در سازمان شانگهای در مجلس تشکر کرد.
کد خبر: 9269
زمان انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۳ بعد از ظهر -
31 بازدید

تهران – ابتکار آنلاین : به گزارش خبرنگار ما و به نقل از تسنیم ابوالفضل عموئی سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی   در تشریح جلسه مجمع عمومی فراکسیون و با حضور وزیر امور خارجه اظهار داشت: روز گذشته جلسه مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی آخرین تحولات دیپلماسی کشور به ویژه در حوزه پیرامونی جمهوری اسلامی ایران، با حضور امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه برگزار شد.

وی  با اشاره به صحبت‌های امیرعبداللهیان گفت: وزیر امور خارجه در این جلسه مروری بر روندهای تحولات بین‌المللی و متطقه ای داشت و گفت که دنیا به سمت تکثر بازیگران موثر و برآمدن قدرت های منطقه ای در حال حرکت است و با تغییر نظم بین المللی، اعمال هژمونی آمریکایی در مناطق مختلف جهان از جمله منطقه ما با چالش اساسی مواجه شده است.

سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس تصریح کرد: وزیر امور خارجه به تقویت نقش آفرینی نهادهای چندجانبه در همکاری کشورهای جنوب، از جمله همکاری شانگهای و بریکس در جهان پیش رو اشاره کرد و از تصویب سریع اسناد عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای در مجلس تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که در اجلاس تیرماه این سازمان در دهلی، عضویت کامل و قطعی ایران در این سازمان اعلام شود.

عمویی بیان داشت: رئیس دستگاه دیپلماسی در این جلسه به سیر روند از سرگیری روابط ایران و عربستان به عنوان شاخصی از تقویت همکاری منطقه ای در دولت سیزدهم هم پرداخت و گفت: ما علاوه بر جنبه دوجانبه و سیاسی این رابطه از جمله بحث از سرگیری حج عمره و راه‌اندازی کامل سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها، به تقویت دورنمای اقتصادی توافق میان دو کشور اسلامی هم توجه داریم.

عمویی افزود: در این جلسه ۱۱ نفر از نمایندگان عضو فراکسیون در سخنان خود ضمن تقدیر فعالیت های دستگاه دیپلماسی در ماه‌های گذشته، دیدگاه هایشان در خصوص موضوعات مرتبط با مسئولیت وزارت امور خارجه از جمله شرایط دانشجویان ایرانی خارج از کشور، مناسبات تهران- باکو، شرایط محور مقاومت، مطالبات جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی، و آب‌های مرزی با وزیر مطرح کردند. ارتقای رویکرد دیپلماسی اقتصادی در سیاست خارجی مهمترین مطالبه اعضای فراکسیون از وزیر امور خارجه در این جلسه بود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید