امروز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲

آینده سیاسی ترامپ در سایه

برخی از اعضای حزب جمهوریخواه درپی محکومیت ترامپ در دادگاه اعلام کردند درخصوص شایستگی او برای ماندن در انتخابات ۲۰۲۴ نگران هستند.
کد خبر: 9310
زمان انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷ بعد از ظهر -
39 بازدید

بین الملل – ابتکار آنلاین : دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در دادگاه به دلیل آزار جنسی جین کارول، نویسنده آمریکایی محکوم شده و دادگاه او را به پرداخت جریمه ۵ میلیون دلار ملزم کرده است. پس از این محکومیت برخی از اعضای حزب جمهوریخواه (حزب ترامپ) درباره شایستگی و میزان شانس او برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ ابراز نگرانی کردند.

جان کورنین، سناتور ایالت تگزاس اعلام کرد او معتقد است که ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده پیروز نخواهد شد، اما بنظر او رای دادگاه تاثیر منفی بر افکار رای‌دهندگان نخواهد داشت.

کورنین در ادامه افزود: حکم دادگاه نمی‌تواند نظر موافقان و مخالفان ترامپ را تغییر دهد، زیرا مخالفان او اصلا قصد رای دادن به او را نداشته و نخواهند داشت و کسانی نیز که طرفدار او هستند در هر صورتی به او رای خواهند داد.

میت رامنی، سناتور ایالت یوتا و یکی از مخالفان ترامپ اعلام کرد او دیگر صلاحیت این را ندارد که پرچم دار حزب جمهوریخواه در انتخابات باشد. سناتور ایالت یوتا در ادامه ابراز امیدواری کرد که مردم آمریکا به وجدان‌های خود تکانی بدهند و به این نکته که برخی از جمهوریخواهان به آن رسیده‌اند برسند و ترامپ را شایسته نماد این حزب نداند و او را رئیس‌جمهور آمریکا نکنند.

از نظر رامنی حزب جمهوریخواه اعضایی به مراتب بهتر از ترامپ دارد که آن‌ها می‌توانند نامزد این حزب در انتخابات پیش رو باشند. او بار دیگر تاکید کرد ترامپ کسی است که ارتکاب به تجاوز جنسی اثبات و محرز شده است و نباید نماینده حزب جمهوریخواه باشد.

سناتور جاش هاولی از ایالت میسوری با اشاره به اینکه همه چیز به رای‌دهندگان بستگی دارد، گفت: مردم متوجه خواهند شد که چه چیزی برای آن‌ها دارای اهمیت است. بسیاری دیگر از اعضای جمهوریخواه از اظهار نظر درباره رای دادگاه ترامپ و تاثیر آن بر انتخابات خودداری کردند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید
با تبلیغ در ابتکار آنلاین دیده شوید